Gmina Lubiewo prosi o głosy w konkursie 'Zdrowa Gmina' - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Lubiewo prosi o głosy w konkursie 'Zdrowa Gmina'

Zapraszamy wszystkich do oddania głosu. Dzięki Waszym głosom Gmina Lubiewo może otrzymać 100 tys. zł na profilaktykę!!! Głosowanie trwa tylko do piątku 28.11.2013r. do godziny 12:00.

By oddać głos, należy 'polubić' na Facebooku stronę konkursu "Zdrowa Gmina", odnaleźć wśród kandydatów Gminę Lubiewo i kliknięciem oddać na nią głos. Głosowanie trwa do piątku 28.11.2013r. do godziny 12:00.

Zapraszamy do głosowania i prosimy wsparcie Gminy Lubiewo!!!


 Ideą Konkursu Zdrowa Gmina jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego główne zadanie to zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii. Zgodnie z jej zapisami statutowymi, celem Unii jest prowadzenie działań na rzecz realizacji ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, która weszła w życie w dniem 1 lipca 2005 r. Polska Unia Onkologii, prowadząc Konkurs Zdrowa Gmina, dąży do podniesienia stanu zdrowotności i wiedzy społeczeństwa o metodach zwalczania raka. Skupia się również na minimalizacji negatywnych społecznie skutków chorób onkologicznych.

Oficjalnym Partnerem Konkursu jest firma PZU S.A., która dzięki przekazywanym funduszom prewencyjnym aktywnie wspiera działania Polskiej Unii Onkologii na rzecz popularyzacji badań profilaktycznych.

Zadania Konkursowe, harmonogram oraz wszystkie niezbędne formularze znajdą Państwo na stronie www.konkurszdrowagmina.pl.

Nagrodami w Konkurs Zdrowa Gmina są czeki dla wiosek, wsi, miast i gmin o łącznej wartości 175 000 PL

(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi)