Gmina Tuchola: Trwają przygotowania do kolejnej edycji - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Trwają przygotowania do kolejnej edycji

Materiał: tuchola.pl
 

Ramowy program wydarzeń z okazji 65. Dni Borów Tucholskich i Imprez Lata 2024 omówiono w czwartek (14.03) podczas I posiedzenia Komitetu Organizacyjnego DBT.

Tegoroczna edycja naszego regionalnego święta odbędzie się w dniach 12 – 14 lipca. Z kolei pozostałe wydarzenia obejmują okres od 1 czerwca do 30 września br. 

Jak już informowaliśmy, muzycznymi gwiazdami obchodów będą w tym roku Mezo i Anna Dąbrowska. Te koncerty zaplanowano na 13 lipca br. (sobota) w Miejskim Parku Rozrywki i Wypoczynku „Małpi gaj” u zbiegu ulic Świeckiej i Przemysłowej w Tucholi. 

„Poza tymi dużymi koncertami wspólnie z Tucholskim Ośrodkiem Kultury zadbamy też o mniejsze muzyczne i inne kulturalne wydarzenia tak, aby naszym mieszkańcom i gościom urozmaicić letni czas wypoczynku i rekreacji. Z kolei o sportowe imprezy zadbają ich stali organizatorzy we współpracy z naszym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jesteśmy też otwarci na nowe propozycje, a wiem, że takowe mają się w programie pojawić” – przyznał burmistrz Tadeusz Kowalski.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Lasów Państwowych podkreślali swoją chęć do włączenia się wzorem lat ubiegłych w obchody Dni Borów Tucholskich. Zapowiadają też niecodzienne atrakcje. 

„Z uwagi na fakt, że w tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia Lasów Państwowych w Polsce, chcielibyśmy w wyjątkowy i bardzo zajmujący sposób pokazać też nowoczesność w zarządzaniu zasobami leśnymi. Nie chcę jeszcze niczego zdradzać, ale zapewniam, że przygotujemy jeszcze ciekawszą niż do tej pory ofertę promocyjno-edukacyjną na naszym stoisku” – podkreśliła Honorata Galczewska, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. 

Dodajmy, że zgłoszenia imprez są przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie do 29 marca br. Druk formularza można pobrać pod linkiem.