GOSRiT Luzino - Checz Gdynia 1:14 (mecz rozegrano1 maja)

3.KKP II Metal Group Bydg.    16    36    65-16
4.Błękitni Stargard    16    35    62-32
7.GSS Grodzisk Wlkp.    16    10    23-80
8.Lechia Z. G.    16    9    18-46
9.PSW II Szczecin    16    6    16-45

Głosem trenera

Piłkarki z Tucholi zakończyły rozgrywki ligowe zwycięstwem z GSS Grodzisk Wielkopolski 2:1 (2:1). Mecz w Grodzisku Wielkopolskim na pięknym stadionie „Groclinu" gdzie 10 lat temu na tym samym boisku w pucharach europejskich gospodarze podejmowali i wyeliminowali Manchester City, był dla dziewcząt niesamowita frajdą. Z uzasadnionych przyczyn na to spotkanie nie mogło pojechać aż 8 piłkarek z Tucholi. Pech!, ale czasami tak bywa. W ostatnim meczu zamykającym sezon II ligi grupy wielkopolskiej zmuszeni byliśmy wystawić skład 10-osobowy. Dodatkowo etatowa bramkarka Tucholanki Marta Łabicka zagrała w polu (kontuzja palca dłoni uniemożliwiła grę w bramce). Na jej pozycji w pierwszej połowie broniła Monika Weber a w drugiej zmieniła ją Agnieszka Nierzwicka. Pierwszą bramkę po ładnej akcji zdobyły grodziszczanki. Dwie następne jeszcze w pierwszej połowie strzeliły tucholanki. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Nierzwickiej i wykończeniu głową Patrycji Tromskiej. Natomiast druga to firmowa akcja Anisi i Myszy, która celnym strzałem powiększyła swoje konto zdobytych bramek w drugiej lidze (11).

Dziewczyny pokazały charakter i utrzymały wynik z pierwszej połowy do końca meczu. Mieliśmy dużo szczęścia w końcowych minutach spotkania, kiedy to gospodynie nie wykorzystały rzutu karnego. To był trudny mecz dla drużyn "po zawirowaniach" - grodziszczanki budują swój zespół od nowa a my przygotowujemy zmienniczki po odejściu z zespołu kilku podstawowych piłkarek. Nie ma, co narzekać najważniejsze, że gramy i cieszymy się z
każdego meczu. W tej rundzie zagraliśmy bardzo dobrze mecze, mimo, że przegrane z Sianowem i zaległy z Gdynią. Prowadziliśmy otwarte i wyrównane spotkanie z Stargardem Szczecińskim. Nie wyszedł nam mecz z Luzinem.

W każdym pojedynku graliśmy dobrze pierwszą połowę później uciekały siły a co za tym idzie szwankowała dyscyplina taktyczna na boisku. To sygnały, których nie możemy zlekceważyć w przygotowaniach do następnego sezonu.Piąte miejsce w lidze a za nami drużyny z Luzina, Grodziska Wielkopolskiego, Szczecina i Zielonej Góry i przed nami drużyny, których nie mogliśmy pokonać. Gratulujemy awansu Checzy Gdynia i życzymy dobrych wyników w pojedynkach pierwszoligowych.

Za cały sezon dziękuję wszystkim dziewczynom, które grały dla Tucholanki Joltex. Tym, które dokończyły sezon, ale i tym, które z różnych powodów odeszły z drużyny. Dziękuje za pracę nieocenionym kolegom, Heniowi Sali i Piotrkowi Budzyńskiemu. Dziękujemy naszym sponsorom Jankowi Gołuskiemu, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Tuchola. Kontuzjowanym zawodniczkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteście nam bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że do naszej „piłkarskiej rodziny" dojdzie kilka dziewcząt, gdzie serdecznie zapraszamy. Wzmocnieni ruszymy do rozgrywek w kolejnym sezonie. Teraz przerwa w rozgrywkach do września a w międzyczasie przewidujemy jeden trening w tygodniu dla dziewcząt, które chciałyby dołączyć do naszej drużyny (środa 17.00 - boisko Orlik przy ulicy Pocztowej). W lipcu (19-20) organizujemy kolejny ogólnopolski turniej z okazji obchodów

54 Dni Borów Tucholskich a w sierpniu tygodniowy obóz przygotowawczy, do nowego sezonu w Raciążu