Kolejna okazja do wykonania badań - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Kolejna okazja do wykonania badań

Burmistrz Tucholi informuje, że w dniu 21 października br. na parkingu przy sklepie Netto, ul. Pocztowa 4 oraz w dniach od 4 do 8 listopada br. na parkingu zlokalizowanym za Urzędem Miejskim w Tucholi, plac Zamkowy 1, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne.

Badania będą odbywały się w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych należącym do grupy LUX MED (21 października br.) oraz w mammobusie Centrum Onkologii w Bydgoszczy (w dniach 4 – 8 listopada br.).

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach.

Dodatkowo w mammobusie Centrum Onkologii w Bydgoszczy (w dniach 4 – 8 listopada br.) będzie możliwość wykonania badań cytologicznych. Badaniem tym zostaną objęte kobiety między 25. a 59. rokiem życia, które w ostatnich 36 miesiącach nie miały wykonywanego badania cytologicznego.

W sprawie rejestracji na badania w dniu 21 października br. należy zadzwonić pod nr Call Center: 58 666 2 444, 801 080 007 (czynne 7 dni w tygodniu) lub zarejestrować się poprzez stronę internetową: fado.pl/rejestracja-mammografia

W sprawie rejestracji na badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 4 – 8 listopada br. należy kontaktować się z Kierownikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Tucholi p. Danutą Magadzia, nr telefonu 52 5642 518. Rejestracja Pań będzie się odbywała na określoną godzinę, a ankieta, którą należy wypełnić przed wykonaniem badania będzie dostępna w Urzędzie Miejskim w Tucholi, w pokoju nr 106.

(mat. Urząd Miasta w Tucholi)