Muzyka świecka i sakralna - koncert w zabytkowym kościele w Dąbrówce - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Muzyka świecka i sakralna - koncert w zabytkowym kościele w Dąbrówce

8 listopada br. (sobota) o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Dąbrówce odbędzie się koncert w wykonaniu Collegium Vocale Bydgoszcz. Wystąpią: Patrycja Cywińska-Gacka /sopran/, Janusz Cabała /kontratenor/, Michał Zieliński /baryton, kierownik artystyczny/, Łukasz Hermanowicz /bas/. Wstęp wolny!

W programie m.in.:

O. di Lasso , C. de Sermisy, L. Senfl, J. Dowland, Wacław z Szamotuł, M. Gomółka.

Prowadzenie: Maja Sieja.

Koncert w Dąbrówce będzie jednym z cyklu koncertów zaplanowanych w zabytkowych obiektach w ramach działań promocyjnych projektu pn. „Wsparcie opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku”.

Będą to koncerty muzyki świeckiej, jak i sakralnej, od średniowiecza do XIX wieku, wykonywanej przez profesjonalne zespoły instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz wokalne. Koncerty odbywają się w piątki, soboty, niedziele oraz dni świąteczne.

Projekt zatytułowany „Wsparcie opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku” realizowany jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie we współpracy z 92 partnerami z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. Celem głównym Projektu jest ochrona i zachowanie obiektów zabytkowych województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt obejmuje prace budowlane oraz konserwatorsko-restauratorskie, dotyczące 96 przedsięwzięć prowadzonych przy zabytkach. Obecnie są prowadzone prace we wszystkich obiektach, a zakończone one będą do końca 2014 r.

Całkowita wartość Projektu wynosi 8.914.972,46 zł. Projekt będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dotacji budżetu województwa kujawsko-pomorskiego oraz własnych środków partnerów.

Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Szczegóły na www.projekt.tos.art.pl(mat. Urząd Miasta w Tucholi)