Nowe – stare władze w tucholskim KGW - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Nowe – stare władze w tucholskim KGW

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi” dokonano wyboru Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Na kolejną kadencję do pracy we władzach organizacji ponownie wytypowano te same osoby.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Zenobia Majka (Przewodnicząca), Wiesława Weltrowska, Bernadeta Walczak, Jolanta Pawelska, Alicja Rutkowska, Jadwiga Wolińska i Genowefa Wegner. Do Komisji Rewizyjnej wybrano następujące osoby: Łucja Bąkowska, Maria Jasionowicz i Danuta Peplińska.

Stowarzyszenie skupia 207 członkiń, działających w 11 kołach na terenie Gminy Tuchola. W tym roku Panie przygotowują się m.in. do obchodów 85-lecia koła w Tucholi.

Gratulacje i podziękowania za dotychczasową współpracę złożyła Dorota Gromowska Starosta Tucholski. Członkinie Stowarzyszenia od wielu lat obecne są na imprezach i stoiskach promocyjnych Powiatu Tucholskiego. Dzięki serwowanym przez nie regionalnym potrawom Bory Tucholskie kojarzą się coraz bardziej smacznie. Dwa produkty promowane przez Stowarzyszenie (mace borowiackie i grzybowniczki) wpisane zostały na listę produktów tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczególne gratulacje z tej okazji złożył Tadeusz Zaborowski, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego  w Bydgoszczy.

[mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi]