Wiadomości
wszystkie

Padł rekord złowionych ryb

WĘDKARSTWO – XV TURNIEJ WĘDKARSKI Z OKAZJI „DNI GMINY CEKCYN”

Działacze koła wędkarskiego nr 76 już po raz 15 zorganizowali konkurs wędkarski dla dorosłych jak również dla dzieci. Zawody odbyły się nad pięknie zagospodarowanym jeziorem Wielkim Cekcyńskim.

Stanowiska dla zawodników były przygotowane wzdłuż deptaka nadjeziornego, co uatrakcyjniło tą imprezę. Spora grupa kibiców i sympatyków wędkarstwa mogło podziwiać przez ponad trzy godziny sprawne zanęcanie i łowienie ryb. W zawodach wzięło udział 26 seniorów i 12 dzieci do lat 14-tu. Ten turniej wędkarski sprowadził zawodników nie tylko z gminy, województwa, ale także z zagranicy. Brali w nim udział zawodnicy z Berlina (senior), z Brukseli i Köln (kategoria dzieci), Człuchowa Ogorzelin, Bydgoszczy, Tych, Krakowa i gminy Cekcyn. Zawody przeprowadzili: Kazimierz Banach, Henryk Gumiński, Mirosław Smoleń, Jan Glazik.

Kategoria dziecięca zakończyła łowienie godzinę wcześniej niż dorośli. Tu zwyciężył Kacper Kęsik z Brukseli wynikiem 1690 pkt., Przed Filipem Mrozińskim, z Cekcyna i Kubą Makarowiczem z miejscowości Ostrowite. Pozostałe miejsca zajęli:

12. Jakub Meirowski – Cekcyn

W kategorii dorosłych zdecydowanie zwyciężył wędkarz z Człuchowa Krzysztof Duniec wynikiem rekordowym od 15 lat – 7470 pkt. (7 kg 470 gram ryb). Na II miejscu uplasował się także człuchowianin Mateusz Malecki – 4390 pkt. Natomiast III miejsce zajął Adam Smoleń z Cekcyna 4220 pkt.

Pozostałe miejsca zajęli:
4. Zdzisław Kopras Bysław – 3620 pkt.
5. Marek Kak Zdroje – 3200 pkt.
6. Tadeusz Muntowski Bysław – 3170 pkt.
7. Christian Zillmer Berlin – 3160 pkt.
8. Mirosław Rozczyniała Cekcyn – 3160 pkt.
9. Marek Przytarski Bysław – 2680 pkt.
10. Mariusz Bąk Cekcyn – 2070 pkt.
11. Bogdan Galiński Cekcyn – 2060 pkt.
12. Bogdan Gabeński Bysław – 2010 pkt.
13. Feliks Łyczywek Bysław – 1790 pkt.
14. Marian Kaczmarek Ogorzeliny – 1760 pkt.
15. Gabriela Bysław – 1620 pkt.
16. Zbigniew Zieliński Cekcyn – 1450 pkt.
17. Tomasz Szefler Gostycyn – 1450 pkt.
18. Kamil Hoffman Cekcyn – 1440 pkt.
19. Wiesław Szefler Gostycyn – 1240 pkt.
20. Dariusz Miks Cekcyn – 1220 pkt.
21. Krzysztof Tybura Zamarte – 1090 pkt.
22. Tadeusz Czyżewski Cekcyn – 1080 pkt.
23. Ireneusz Draws Cekcyn – 1020 pkt.
24. Maciej Górecki Cekcyn – 980 pkt.
25. Teresa Dembek Bysław – 880 pkt.
26. Wiesław Szweda Cekcyn – o pkt.

Na zakończeniu zawodów był obecny wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman, który wręczył puchar najlepszemu zawodnikowi konkursu.  Dziesięciu najlepszych w klasyfikacji otrzymało nagrody rzeczowe.