Policjanci uczyli seniorów samoobrony - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Policjanci uczyli seniorów samoobrony

Wójt Gminy Lubiewo przekazał podziękowania dla dwóch tucholskich policjantów. Starszy sierżant Paweł Karpus i sierżant sztabowy Mariusz Kulczyk przygotowali pokaz dla seniorów gminy jak zachować się w przypadku ataku na osobę i obronić przed napastnikiem.

Tucholscy policjanci w ciągu całego roku spotykają się ze społeczeństwem. Podczas tych spotkań funkcjonariusze między innymi udzielają mieszkańcom porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Przeważnie są to wskazówki teoretyczne. Jednak w ubiegłym miesiącu dwóch funkcjonariuszy starszy sierżant Paweł Karpus i sierżant sztabowy Mariusz Kulczyk spotkali się z seniorami gminy Lubiewo na zajęciach praktycznych.  Policjanci dla seniorów zorganizowali pokaz samoobrony. Mundurowi pokazywali mieszkańcom jak zachować się w czasie ataku na osobę  i jak obronić się przed napastnikiem.
Za te działania Wójt Gminy Lubiewo Pan Michał Skałecki na ręce komendanta policji złożył podziękowanie dla funkcjonariuszy, którzy przygotowali ten pokaz. Do podziękowań dołączone były pamiątki wiewiórki – symbol herbu gminy Lubiewo. Dzisiaj (31.07) podziękowania i upominki trafiły do policjantów.

(mat. KPP Tuchola)