Policjanci zatrzymali działkowych włamywaczy - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Policjanci zatrzymali działkowych włamywaczy

Do tucholskiego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu chojnickiego. Według zebranych przez policjantów materiałów są to sprawcy kradzieży i włamań dokonanych na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie.  Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat wiezienia.

Tucholscy policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawami dotyczącymi włamań i kradzieży na terenach ogródków działkowych. Złodzieje kradli posadzone rośliny i włamywali się do altanek skąd brali wszystko co wpadło im w ręce. Pomimo ogromu pracy, jaki wykonali funkcjonariusze,  sprawcy pozostawali na wolności.

 
W pozostawionym samochodzie oraz w miejscach zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli łupy pochodzące z włamań. (fot. KPP Tuchola)

Wczorajszej nocy nastąpił przełom w sprawie. Policjanci na terenie ogrodów przy ulicy Chojnickiej zauważyli volkswagena polo. Kierujący tym pojazdem natychmiast odjechał z działek w kierunku Czerska. Policjanci pojechali za volkswagenem, który w okolicach Kiełpina ugrzązł w polu.

Z samochodu wybiegły dwie osoby, którym niestety udało się uciec. Ucieczka nie trwała długo ponieważ już po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali pierwszego sprawcę (34l.). Dzisiaj (29.11) w ręce mundurowych wpadł jego kompan (30l.). Obaj to mieszkańcy powiatu chojnickiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W pozostawionym samochodzie oraz w miejscach zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli łupy pochodzące z włamań. Są to  elektronarzędzia, przedmioty wyposażenia domowego, sprzęt ogrodniczy, elektryczny, a nawet worek kapusty. Pierwszy z zatrzymanych już wczoraj usłyszał 8 zarzutów, dzisiaj usłyszy kolejne. Również dzisiaj wyjaśnienia będzie składał drugi z zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wszystkie zabezpieczone przez mundurowych przedmioty pochodzą z włamań na terenie Tucholi. Najprawdopodobniej sprawcy działali też na terenie sąsiedniego województwa. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokurator, policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt.

(mat. KPP Tuchola)