Przegrały po ambitnej walce - Reporter-24.pl

Przegrały po ambitnej walce

PIŁKA NOŻNA – II LIGA KOBIET
GRUPA KUJAWSKO-POMORSKA

TUCHOLANKA JOLTEX KKP II METAL GROUP BYDGOSZCZ 0:4 (0:1)
PAULINA KRĘPEĆ (28), SANDRA BUKOWSKA (52), ADRIANA LIPOWSKA (65), DOMINIKA ŁUCZAK (70). SĘDZIOWALI: ARTUR RÓZGA (BNIN) – GŁÓWNY, BARTŁOMIEJ PAWLIKOWSKI (BYDGOSZCZ) MARCIN MODRY (BYDGOSZCZ) – OBAJ ASYSTENCI.

Tucholanka Joltex: Łabicka – Śmigel, Kamińska, Piekarska, Tromska, M. Patyna, Murawska, Weber, Zakrzewska, Miszke, Nierzwicka. Trener Marek Zienkiewicz.
KKP II Metal-Gruop Bydgoszcz: Rybacka – Stachowiak, Chyżewska, Zakrzewska, Sobczak – Krępeć (75′ Różańska), Arbuz (70′ Sznajdrowska), Łuczak, Brzykcy (46′ Davies) – Lipowska, Tomczak (46′ Bukowska)

W IV kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłkarki Tucholanki Joltex podejmowały rezerwy extra klasy KKP II Metal-Gruop Bydgoszcz. Faworytkami tego spotkania były piłkarki z Bydgoszczy. Mimo niezłego początku spotkania, gdzie tucholanki mogły zdobyć, co najmniej dwie bramki, jednak pierwszą bramkę zdobyły faworytki w 28 min. Do końca pierwszej połowy spotkania nasze dziewczyny radziły sobie nieźle, ale brakowało szczęścia i szybkiej decyzji przy uderzeniu na bramkę rywalek.

Druga część spotkania to już zdecydowana przewaga bydgoszczanek i one rządziły w środku pola, co w zamian przyniosło kolejne trzy bramki i zwycięstwo 0:4 (0:1). Dla naszych piłkarek był to bardzo trudny mecz, bowiem kilka zawodniczek jeszcze dobrze się nie wyleczyło po kontuzjach i chorobach. Mimo tego zagrały ambitnie, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowane bydgoszczanki.

Przegraliśmy, choć przed meczem wydawało sie, że zwycięstwo jest realne, wszystko zależało od naszych głów i nóg niestety, jedno i drugie zawiodło. Szkoda zmarnowanych sytuacji na początku pierwszej połowy, celne strzały mogły ustawić mecz. Natomiast bydgoszczanki zaliczyły gola po pierwszym strzale w światło bramki (bramka pierwszej klasy).Musieliśmy gonić wynik, mieliśmy zbyt ubogie warianty rozmontowania drużyny gości, praktycznie nie graliśmy skrzydłami. Kontuzja Kingi, która ambitnie starała się pomóc koleżankom, nie pozwalała zagrać szybkim atakiem z wykorzystaniem jej możliwości na prawej stronie. Zawiodły napastniczki i mimo ustawienia ofensywnego nie udało się przeprowadzić składnych akcji. Wybijanie piłki w przód to za mało na dobrze zorganizowaną defensywę piłkarek z Bydgoszczy.

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 i wydawało się, że wszystko jest do odrobienia. W drugiej połowie obraz gry nie wiele sie zmienił a determinacja i wola walki jednej zawodniczki w przodzie (kapitan drużyny) to było za mało by zmienić wynik. Bydgoszczanki po błędach tucholanek w defensywie, zdobyły jeszcze trzy bramki i zasłużenie zaliczyły trzy punkty dodając je do dorobku ligowego. Zagraliśmy najsłabszy mecz z dotychczasowych, gratulujemy rywalkom,  które udowodniły, że bez wzmocnień piłkarek z pierwszej drużyny potrafią grać ciekawą piłkę i są dobrze zorganizowaną drużyną.Liczę na przebudzenie moich dziewczyn w następnych pojedynkach wyjazdowych z Stargardem Szczecińskim i  Grodziskiem Wielkopolskim. Zdobywanie kolejnych punktów jest możliwe - ja o tym jestem przekonany, muszą tylko w to uwierzyć dziewczyny – powiedział trener Marek Zienkiewicz.

POZOSTAŁE WYNIKI IV KOLEJKI:
GSS Grodzisk Wielkopolski - KP Błękitni Stargard Szczeciński 0:2
GOSRiT Luzino - UKS Victoria SP2 Sianów 2:6
Karczewska 19, Leśna 48 - Grzelak 8, 45, 73, Trzeciak 21, 54 (k), Kłos 71
KS Unifreeze Górzno - KS Koziołek Poznań, drużyna Koziołka Poznań nie przyjechała na mecz.
KS Polonia Środa - ZTKKF Stilon II Gorzów 5:1
Wojtecka, Świtalska, Oczkowska, Mikołajczak, Lewicz – Kołdras.

10.   GOSRiT Luzino                        4       0     5 - 31

Mecz Victoria UKS SP 2 Sianów – Tucholanka Joltex przełożono na rundę wiosenną.

Zweryfikowano dwa wyniki meczów:
- Unifreeze Górzno – GSS Grodzisk Wlkp. 7:0, na 0:3 walkower dla GSS.
W zespole gospodyń grała nieuprawniona zawodniczka.
- Błękitni Stargard Szczeciński – KKP II Metal-Gruop Bydgoszcz 1:5, 3:0 – walkower dla Błękitnych.
W zespole bydgoskim zawodniczka przekroczyła czas gry (102 min.) jako juniorka.