Puchar Borów Tucholskich dla Malborka - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Puchar Borów Tucholskich dla Malborka

W Tucholi odbył się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Borów Tucholskich. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z województw: pomorskiego (2 drużyny), zachodnio-pomorskiego (2 drużyny), wielkopolskiego (2 drużyny) i kujawsko-pomorskiego (2 drużyny).

Zawody organizowali działacze Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Tucholanka: Marek Zienkiewicz, Piotr Budzyński i Henryk Sala. Turniej rozegrano w dniach 19-20 lipca.

Rywalizacja drużyn w tym turnieju przebiegała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dopiero ostatnie spotkanie wyjaśniło, kto zdobył Puchar. Zdecydowanie najlepszym zespołem było w tym turnieju Olimpico Malbork, które wygrało wszystkie spotkania. Na II miejscu uplasowały się gospodynie, które przegrały jeden mecz właśnie ze zwycięzcą i jeden zremisowały 1:1 z faworytem Błękitnymi Stargard Szcz. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany zespół ze Stargardu Szczecińskiego.

Organizatorzy turnieju wybrali i nagrodzili najlepsze zawodniczki, którymi zostały:
Najlepszą strzelczynią Dorota Proch (Olimpico Malbork) – 12 goli, najlepszą zawodniczką Natalia Miszke (Tucholanka Joltex I), a najlepszą bramkarką – Iwona Karpicka (Błękitni Stargard Szcz. I)

Internetowy Serwis Sportowy Aleja Sportowa nagrodziła Pucharem Fair Play drużynę GSS Grodzisk Wielkopolski.

8. Tucholanka Joltex Tuchola II

Puchary, statuetki i nagrody wręczali: Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski, Prezes MLKS Tucholanka – Janusz Czapiewski.