Recenzja książki: Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne

Opracowanie zbiorowe

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Kryminały z Bożym Narodzeniem w tle

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam przede wszystkim z rodzinnym ciepłem i miłością. Podobno wszyscy staramy się być wtedy trochę lepsi dla innych.

Jednak ludzka nikczemność nigdy nie śpi – nawet w święta. Przekonujemy się o tym, sięgając po książkę pod tytułem „Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Jest to zbiór piętnastu opowiadań kryminalnych, których akcja rozgrywa się w świątecznej scenerii – o ile oczywiście uznamy za taką mglisty i zimny Londyn.

Każde z opowiadań napisał inny autor. Znajdziemy w książce nazwiska znane – np. G.K. Chesterton, Arthur Conan Doyle – jak również te, o których być może nic nie słyszeliśmy. Wszystkie historie zebrane w książce to klasyczne opowiadania kryminalne – takie, w których krew nie leje się strumieniami, a jednak przykuwają uwagę czytelnika. Łączy je bez wątpienia misterna zagadka i nieoczywiste rozwiązanie (chociaż w jednym przypadku potrafiłem je znaleźć).

Przed każdym opowiadaniem(DALEJ)