Recenzja książki: „Naznaczeni na zawsze” - Emelie Schepp - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Naznaczeni na zawsze” - Emelie Schepp

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Przeszłość nigdy nie mija

„Naznaczeni na zawsze” to pierwszy tom nowej skandynawskiej serii kryminalnej. Autorka, Emelie Schepp, szwedzka pisarka i dziennikarka, dzięki swojej debiutanckiej powieści kryminalnej, nazywana jest odkryciem ostatnich lat. Zanim skoncentrowała się wyłącznie na pisaniu – pracowała w branży reklamowej. Jak otwarcie przyznaje w wywiadach, swoją najnowszą powieść autorka pisała nocami, kiedy dzieci już spały, a następnie manuskrypt pisarka wysłała do szwedzkich wydawców. Po kilku miesiącach bez odpowiedzi zdecydowała się wydać książkę w ramach coraz popularniejszego współcześnie selfpublishingu. Jej decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Powieść w niedługim czasie stała się w Szwecji bestsellerem, a licencję sprzedano dotychczas do wielu krajów.

Już nawet krótkie omówienie głównego wątku fabularnego powieści wydaje się obiecujące. Młoda i ambitna prokurator obejmuje śledztwo w spektakularnej sprawie, poruszającej szwedzką opinię publiczną. Szef urzędu imigracyjnego zostaje (więcej...)