Spływ Papieski Śladami Jana Pawła II - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spływ Papieski Śladami Jana Pawła II

 

 

W dniach 6-7 lipca w malowniczej Brdzie odbył się 15. Spływ Papieski Śladami Jana Pawła II. Organizatorami wydarzenia byli: Parafia Bożego Ciała w Tucholi  oraz Senator RP Andrzej Kobiak w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Śladem lat poprzednich, tak i w tym roku, miłośnicy kajaków spotkali się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Zielony Wiatr” w Brdzie 5 k/Nadolnej Karczmy, by przemierzyć szlak Brdy na odcinku od Mylofu do Woziwody.

W gronie kilkudziesięciu uczestników tego wyjątkowego wydarzenia znaleźli się, m.in. Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski, Senator RP Andrzej Kobiak, Prezes Stowarzyszenia Via Natura Halina Janowska – Giłka, Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Tucholi ks. Ireneusz Kalf.

Uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko malowniczym krajobrazem Borów Tucholskich i świeżym powietrzem. W ramach wydarzenia odbyła się msza polowa pod przewodnictwem ks. Wiesława Herolda oraz ks. Ireneusza Kalfa, a po niej koncert dla uczestników spływu. Ucztę dla ducha i ciała dopełnił smaczny poczęstunek i wspólne grillowanie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa-Kujawsko Pomorskiego i dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Zapraszamy do naszej fotorelacji.