Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

W czwartek 16 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie z bestsellerową pisarką Magdaleną Witkiewicz. Jest jedną z najpopularniejszych polskich autorek literatury dla dzieci, dla dorosłych oraz tylko dla dorosłych. „Milaczek” to jej debiutancka powieść, którą wydała w 2008 roku. Kolejne książki to: „Panny Roztropne”, „Opowieść niewiernej”, „Szkoła żon”, „Pensjonat marzeń”, „Zamek z piasku”, „Szczęście pachnące wanilią”, „Pierwsza na liście”. Do tej pory z pozycji książkowych dla dzieci ukazały się: „Lilka i spółka” oraz „Lilka i wielka afera”.

Mówi o sobie, że jest pisarką przez małe „p”. Każda jej książka ma szczęśliwe zakończenie, bo jak mówi: szczęśliwe zakończenia są potrzebne. Żartuje, że dobrym punktem wyjście do rozpoczęcia pisania powieści jest jakiś niedobry narzeczony. Pomysły do pisania czerpie z życia, z otoczenia. Wydarzenia, które opisuje w książkach niekiedy miały miejsce naprawdę. Zawsze stara się pisać o tym, co akurat „siedzi” jej w głowie. Wtedy – jak mówi – nic nie jest trudne.

Podczas spotkania Magdalena Witkiewicz opowiadała o sobie, swojej twórczości, rodzinie oraz najnowszej książce, którą można będzie nabyć już w maju, „Moralność Pani Piontek”. Czytelnicy podczas spotkania mogli zakupić książki pisarki i otrzymać autograf.

(mat. mbp.tuchola.pl)