Sukces uczniów z gminy Tuchola w Mistrzostwach w biegach przełajowych - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Sukces uczniów z gminy Tuchola w Mistrzostwach w biegach przełajowych

Tytuł Mistrza Województwa i brązowy medal zdobyli uczniowie z gminy Tuchola podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy.

Impreza odbyła się 3 października br. W zawodach wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej w Legbądzie – Kacper Bartczak, Daria Gorzula oraz reprezentantki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Stobnie – Dominika Przybylska, Karolina Landmeser, Klaudia Żmich.

W biegu na 1000 m chłopców ze szkół podstawowych – Kacper Bartczak zdobył tytuł Mistrza Województwa, a na 800 m dziewcząt – Dominika Przybylska została brązową medalistką Mistrzostw. Z kolei Daria Gorzula znalazła się w pierwszej 20. wśród startujących dziewcząt ze szkół podstawowych.

W kategorii gimnazjum, na dystansie 1500 m bez zwycięstwa, ale Karolina i Klaudia są usatysfakcjonowane, że mogły wziąć udział w tak prestiżowej imprezie na skalę województwa. Opiekunami byli: Dariusz Marcinek i Karolina Dąbrowska.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!