Tucholski team w rajdach Motul Rallyland Cup 2013 (FOTO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tucholski team w rajdach Motul Rallyland Cup 2013 (FOTO)

Zespół Team 16 z Tucholi, w składzie: Patryk Łożyca, Sylwia Michalska i Paulina Łożyca wystartował w weekend (01,09,13r,) w rajdach amatorskich na MOTUL RALLYLAND CUP 2013 w miejscowości Debrzno autem Opel Corsa.

Start w zawodach wisiał na włosku z powodu awarii, która nastąpiła dzień przed podczas treningu. Pokonując przejazd pękł przegub. Do późnych godzin wieczornych trwała naprawa dzięki której udało się wystartować. Zawody przebiegały sprawnie, trzeba było pokonać 8 prób na przemian na dwóch ustalonych trasach. W połowie oesów odczepiła się osłona silnika utrudniając dojazd do mety. Pogoda również dała się we znaki i na 2 ostatnich odcinkach zaczęło mocno padać co wbrew pozorom pozytywnie wpłynęło na wyniki, ponieważ na tych os. 7 i 8 Patryk był na 3 miejscu w swojej klasie. Zawody zakończyły się pomyślnie uzyskując 5 czas w 3 klasie.

- Dobry wynik na ostatniej pętli w trudnych warunkach, jest dobrym pocieszeniem na zakończenie współpracy z Opelkiem. Plan zakładał cało dojechać do mety i został zrealizowany w 100%. - Patryk Łożyca. - Do startu nie doszło by bez Zakładu Mechaniki Pojazdowej i Wulkanizacji Marian Roda, Wielkie Dzięki!" - dodaje Patryk.

(Fot. Paulina Łożyca)

Team 16 startował również na poprzednich rundach w Rallylandzie. Pechowo zakończyła się poprzednia 3 runda na której doszło do poważnego uszkodzenia silnika. Podczas pokonywania "fafe" jump, urwało łapę silnika, została zbita tylnia szyba i uszkodziło wydech. W wyniku czego nie zostały ukończone zawody.

Oprócz słynnego Rallylandu, pierwsze zawody w tym sezonie, w których startował Patryk, odbyły się w lutym w Motoparku Koszalin. Runda ta przeszła bardzo pomyślnie dając 1 miejsce w swojej klasie.

Patryk Łożyca znany jest również z rund w Motoparku Toruń. To były jego pierwsze zawodu KJS-owe, które nosiły nazwę "Puchar Metropolii". Startował wówczas VW Golfem uzyskując pozytywne wyniki, kończące za każdym razem na podium. Niestety ten sezon dla Teamu16 został zakończony m.in. z powodów finansowych. Opel Corsa zostaje sprzedana i pozostało czekać na realizacje dalszych planów. Miejmy nadzieję aby cel, który stawia sobie zespół na kolejny rok się spełnił i był owocny.

- Na dzień dzisiejszy dziękujemy wszystkim za pomoc gdy nasze auto uległo awarii, wspaniała atmosferę i oczywiście kierowcy za dawkę adrenaliny - Sylwia Michalska