#tuiteraz / #wartoczekać! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

#tuiteraz / #wartoczekać!

Materiał: BestFilm

Drodzy!
Bardzo tęsknimy za pełnymi kinowymi salami, za emocjami towarzyszącymi wprowadzaniu filmu do kin, dlatego w każdy wtorek postanowiliśmy pisać również
o tytułach, które po zakończeniu pandemii trafią na ekrany i na które #wartoczekać!

Mamy nadzieję, że kina niebawem się otworzą, a wtedy będziemy dla Was mieli premierowo wspaniały, pogodny film o poszukiwaniu szczęścia, idealny na powrót do kinowych sal, o znaczącym tytule - „#tuiteraz”!

#tuiteraz”
Instagramowa znajomość, która zmieniła jego życie.


Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny
z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu
w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.

Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka. Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się
w umówionym miejscu. Przez kilka dni Stéphane koczuje na najnowocześniejszym
i największym lotnisku świata z nadzieją że Soo się jednak zjawi. Poznaje pracowników lotniska, zaprzyjaźnia się z koszykarzami francuskiej reprezentacji, gotuje z tamtejszym kucharzem.

Jego niewiarygodna historia trafia do internetu, hasztag „iamhere” błyskawiczne zyskuje popularność, a Stéphane zostaje okrzyknięty „francuskim kochankiem”.
Czy Stéphane'owi uda się odnaleźć Soo?

reż. Eric Lartigau
występują: Doona Bae, Alain Chabat 
produkcja: Francja 2019

Do zobaczenia w kinie!