Wygrana Tucholanek z Luzinem - Reporter-24.pl
wszystkie

Wygrana Tucholanek z Luzinem

PIŁKA NOŻNA – II LIGA KOBIET GR. KUJAWSKO-POMORSKA

TUCHOLANKA JOLTEX – GOSRIT LUZINO 7:2 (4:1)
KINGA MURAWSKA (7,18), DOMINIKA MANOWSKA (11), KAROLINA CYRAN (17), AGNIESZKA NIERZWICKA (54), ANNA KAMIŃSKA (82), PATRYCJA TROMSKA (88) – ROZALIA OKUNIEWSKA (40), MAGDA LIŃSKA (87). SĘDZIOWAŁ WIŚNIEWSKI Z BYDGOSZCZY.

Tucholanka Joltex: Monika Weber – Natalia Piekarska (75 Paulina Patyna), Anna Śmigel, Ada Kurzelewska, Anna Kamińska, Patrycja Tromska, Patrycja Wesołowska, Dominika Manowska (46 Lidia Zakrzewska), (82 Magda Scheffs), Karolina Cyran, Agnieszka Nierzwicka, Kinga Murawska (82). Trener Piotr Budzyński, kierownik drużyny Henryk Sala.

Tucholanki podejmowały na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi ostatni zespół w tabeli GOSRiT Luzino. Do tego meczu tucholanki przystąpiły bez swojej kapitan Natalii Miszke (praca). Mimo tego nie miały problemu, by pokonać młody zespół z Luzina. Już po 18 minutach nasz zespól prowadził 4:0 po strzałach: Kingi Murawskiej w 7 i 18 min. Dominiki Manowskiej z rzutu wolnego w 11 min. i Karoliny Cyran w 17 min. Ta przewaga uśpiła nieco nasze zawodniczki, bowiem w 40 min. w obrębie pola karnego zgrały nonszalancko i zawodniczki z Luzina przejęły piłkę i zdobyły kontaktową bramkę. Wynik 4:1 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron rywalki z Luzina starały się większą ilością zawodniczek atakować stwarzając kilka groźnych akcji. Jednak kolejna bramka zdobyta w 54 min. przez Agnieszkę Nierzwicką po bardzo ładnej akcji i asysty Kingi Murawskiej ostudziła trochę zapędy młodej drużyny z Luzina. Kolejną szóstą bramkę w 82 min. zdobyła Ania Kamińska z odległości ok. 20 metrów. Pięć minut później rywalki zaatakowały i przy sporym zamieszaniu pod naszą bramką Magda Lińska zdobyła dla Luzina drugą bramkę. Minutę później po kolejnej ładnej akcji tym razem strzeliła Patrycja Tromska, zamykając, tym samym wynik spotkania na 7:2 (4:1).

Wynik tego spotkania mógł być o wiele wyższy, gdyby nasze piłkarki zagrały bardzie zdecydowanie a skuteczność strzelecka była lepsza.