Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Motocyklowa podróż dookoła Polski
Czytaj całość
Motocyklowa wyprawa dookoła Polski była od dawna marzeniem Pana Adama, który planuje swoją podróż już od dłuższego czasu. Ponad 3000 kilometrów ma do pokonania motocyklista, a to wszystko w 10 dni!

Adam Tuszkiewicz - 22 latek z Raciąża, który pasjonuje się podróżami na motocyklu odwiedził różne miejsca lecz jazda po regionie zaczęła być dla niego monotonna. Postanowił więc, już kilka lat temu, że wyruszy dookoła Polski. W tym celu Pan Adam przez kilka miesięcy przygotowywał swój motocykl. a już 17 czer...
Kolizja na Warszawskiej. Skuter uderzył w samochód
Czytaj całość
Dziś (4.06) około godziny 15:00 na ul. Warszawskiej (w okolicy skrzyżowania z ul. Piastowską) doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący skuterem najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył samochodu osobowego marki Ford który hamował przed przejściem dla pieszych.

Na miejscu szybko zjawili sie strażacy, policja oraz pogotowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Tucholska policja ustali teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.


Przyczyną kolizji było najprawdopodobnie...
Dzień Dziecka jest przez cały rok
Czytaj całość
Grupa 18 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi bawiła  się w Bydgoszczy na imprezie, której hasłem przewodnim było: Dzień Dziecka jest przez cały rok. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, min: rejsy tramwajem wodnym, czy też prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki zabawy literackie, plastyczne i muzyczne.

Głównym organizatorem i sponsorem był senator Andrzej Kobiak, który do współpracy przy organizowaniu tej imprezy zaprosił min: prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, z...
PKS Bydgoszcz uruchomił kursy na linii Bydgoszcz - Tuchola
Czytaj całość
Z dniem 01.06.2013 r. została uruchomiona linia komunikacyjna Bydgoszcz-Mąkowarsko-Pruszcz-Tuchola obsługiwana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bydgoszczy Sp. z o.o. Realizacja połączeń odbywać się będzie w dni nauki szkolnej. Pierwsze połączenie Tuchola-Bydgoszcz o 05:55, z pewnością ułatwi dojazd do pracy i szkół mieszkańcom regionu.

W załączeniu przesyłamy rozkład jazdy na linii Bydgoszcz – Tuchola - Bydgoszcz.

Rozkład jazdy PKS Bydgoszcz [189.57 KB]

(mat. gostycyn.pl)
(fot. pk ...
Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
W niedzielne popołudnie 2 czerwca, nad jeziorem Głęboczek rozegrano zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka. Rodzice wraz ze swoimi pociechami, przy słonecznej pogodzie wspólnie łowili ryby. Po zawodach wszystkim uczestnikom zostały wręczone słodkie upominki.

Organizatorem zmagań był Polski Związek Wędkarski koło nr 135 w Tucholi. Imprezę dofinansowano ze środków Gminy Tuchola.

W zawodach najlepsi okazali się: Jakub Tyda (I miejsce), Tomasz Trawczyński (II miejsce), Cyprian Łapka (III miejsce)

Zapraszamy do...
Nowe komputery dla wychowanków Domu Dziecka
Czytaj całość
29 maja 2013 r. okazał się wyjątkowo udanym dniem dla wychowanków i wychowawców Domu Dziecka w Tucholi. W tym właśnie dniu odbyło się bowiem uroczyste wręczenie 2 zestawów komputerowych wraz z drukarką ufundowanych przez GETIN NOBLE BANK.

Wręczenia zestawów komputerowych  dyrektorowi Domu Dziecka, p. Aleksandrze Knade, dokonała przedstawicielka  Getin Banku p. Lidia Jaskulska-Grzechowiak wraz ze Starostą Tucholskim Dorotą Gromowską. Podczas uroczystości  obecni byli również wychowankowie Domu Dziecka.
...
Rowerzysta uderzył w samochód. Jedna osoba trafiła do szpitala
Czytaj całość
14-letni rowerzysta zignorował znak „stop” i uderzył w prawidłowo jadącego citroena. Chłopak rowerem przewoził swoją koleżankę, która z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. 14-latkiem zaopiekował się się jego ojciec.

Do zdarzenia doszło w niedziele (02.06)  w Bysławiu. Jak wstępnie ustalili policjanci,  14-latek kierując rowerem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Chłopak stał na pedałach, a na siodełku przewoził swoją o rok starszą koleżankę. Niestety, 14-latek zignorował  znak „stop&rdqu...
Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty
Czytaj całość
Konkurs pt. „Człowiek i przyroda – Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tucholi dobiegł końca. Wyłoniono laureatów zarówno w konkursie plastycznym jak i fotograficznym.

Prace oceniane były według czterech kryteriów: wartość artystyczna, innowacyjne podejście, zgodność z tematem oraz szczególne podkreślenie roli rezerwatu biosfery w kształtowaniu postaw ekologicznych. Suma punktów przyznanych w poszczególnych kryteriach decydowała o wyborze laureatów.
Pijany 21-latek bez prawa jazdy
Czytaj całość
Policjanci z tucholskiej "drogówki" zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem po alkoholu, bez dokumentów i bez uprawnień. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione wykroczenia.

W miniony piątek (31.05.13) w Teologu policjanci zatrzymali do kontroli opla, który miał pękniętą przednią szybę. Kierujący, 21-letni mieszkaniec Bysławia nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Ponieważ od kierowcy czuć było alkohol, funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że m...
Dzień dziecka na tucholskim rynku
Czytaj całość
W sobotę (1.06) tucholski rynek należał do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Z okazji dnia dziecka Tucholski Ośrodek Kultury zorganizował rodzinny festyn podczas którego na milusińskich czekało wiele atrakcji.

Na scenie rodzicie z Przedszkola nr 1 w Tucholi zaprezentowali przedstawienie pt. "Dziecięce marzenia", odbył się również galowy koncert laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą. Nie zabrakło cyrkowców "Cool Kids" z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu....
Wybierz stronę: |<  <<  <  578  579  580  581  582  583  584  585  586  587  588    >  >>  >|