Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa: Bohemian Rhapsody
Czytaj całość
Film miał swoją światową premierę 24 października 2018 roku, w kinach polskich pojawił się 2 listopada 2018 roku. Zobacz też: mediakrytyk.pl Nasze poprzednie recenzje alfabetycznie   Muzycznych biografii jest jak na lekarstwo, więc rzadko która przechodzi niezauważona. Na „Bohemian Rhapsody” czekali prawie wszyscy. Kto chociaż raz w życiu włączył radio, zna doskonale przeboje Queen. Film powstał w ścisłej współpracy i z błogosławieństwem członków zespołu, więc tak naprawdę od początku wiadomo było, co dos...
MBP: Spotkanie z poezją Anny Piliszewskiej
Czytaj całość
Materiał: mbp.tuchola.pl ...
WSA: Wydanie duplikatu świadectwa szkolnego jest wyłączone z VAT
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Powiat nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu wydawania za odpłatnością duplikatów świadectw i legitymacji uczniowskich za pośrednictwem swoich jednostek budżetowych. Taką usługę powiat realizuje jako organ władzy publicznej - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.
Powiat zwrócił się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji w zakresie pod...
Daty, daty, daty: 12 listopada – 18 listopada
Czytaj całość
...
Zaszczepione dziecko z większą szansą na przedszkole
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Dziecko, które ma komplet szczepień dostanie więcej punktów przy rekrutacji do przedszkola - to pomysł na nowelizację Prawa Oświatowego. Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej takie kryterium - do parlamentu ma on trafić już w grudniu. Raczej sceptycznie do inicjatywy podchodzi resort edukacji.
  - Formujemy Komitet Obywatelski. Zebraliśmy już trzy tysiące podpisów i to ty...
Akademia Nieodległości wg uczniów SP Nr 1
Czytaj całość
We wtorek 13.11.2018 r. w sali widowiskowej TOK odbyło się wydarzenia pt. „Akademia Niepodległości” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi. Materiał: tok.tuchola.pl Galeria: "Akademia Niepodległości" wg uczniów SP Nr 1 ...
Zasady używania komórek w szkolnym statucie
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   To, jak uczniowie mają korzystać z telefonów na terenie szkoły, reguluje nie ustawa, a statut placówki - przypomina resort edukacji. Podkreśla, że brak szczegółowych zasad korzystania ze smartfonów może powodować zagrożenia dla uczniów. Na razie nie ma planów zmiany przepisów regulujących tę materię.
- Pozbawiony kontroli dostęp uczniów do urządzeń elektronicznych...
Wojciech Ziółkowski: Wypadek
Czytaj całość
...
SN oddala kasację ws. nauczycielki, która zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora ws. nauczycielki z Krapkowic, która zdjęła krzyż ze ściany w pokoju nauczycielskim. Skarga dotyczyła wyroku stwierdzającego, że nauczycielkę spotkała dyskryminacja ze strony innych pracowników szkoły. Sądy niższej instancji zasądziły odszkodowanie i zobligowały szkołę do przeprosin.
Do zdarzenia doszło w 2014 r. - nauczycielka zdjęła krzyż ze ściany w p...
Gmina Tuchola: 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Czytaj całość
Materiał: Facebook Gmina Tuchola   Uroczystości związane z obchodami 100-Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się również w Tucholi w niedzielę 11 listopada. O godz. 15.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zaplanowano przemarsz pod Pomnik Mauzoleum Pomordowanych przy ul. Chopina. Tam mieszkańcy, przedstawiciele samorządów oraz delegacje wzięły udział w uroczystości patriotycznej. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Wybrzmiał salut armatni i odśpiewanie „Roty”. Następnie odbył się ...
Wybierz stronę: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|