Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Wystawa IX Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie
Czytaj całość
Materiał: mbp.tuchola.pl   Tucholskie Stowarzyszenie „Via Natura” oraz Ośrodek „Zielony Wiatr” w Brdzie są organizatorem od 2012 r. ogólnopolskich plenerów malarskich.
W bieżącym roku zaproszono naszą bibliotekę do współorganizacji wystawy, która odbyła się 18 września w Brdzie. Planowo wystawa miała się odbyć w murach biblioteki, ale ze względu na pandemię nie można było jej u nas zorganizować.
W piątkowe popołudnie spotkanie w Brdzie – po powitaniu gości przez panie Halinę Janowsk...
WDK: Fotorelacja z festynu - Tata, mama i ja
Czytaj całość
Materiał: tok.tuchola.pl W czwartek 24 września 2020 r. na Stadionie Leśnym w Raciążu odbył się festyn rodzinny pt. „Tata, mama i ja”, który przygotował Dom Kultury w Raciążu.
W programie imprezy znalazły się konkursy rodzinne, quiz bajkowy, dmuchańce i poczęstunek.
Festyn zrealizowano w ramach proektu „Tata, mama i ja”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Dofinansowano ze środków Gminy Tuchola.
Organizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Tucholski Pegaz”. ...
Recenzja książki: Natalia A. Bieniek – Dom sekretów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy! Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej Pogrzebane tajemnice (…)Nie ukrywam, że byłem bardzo ciekawy powieści Natalii Bieniek pod tytułem „Dom sekretów”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jej autorka z wykształcenia j...
Recenzja filmowa: 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Czytaj całość
...
TOK: Zaduszki Muzyczne z Żukami: Gdy wszyscy wielcy już przestali grać...
Czytaj całość
Materiał: tok.tuchola.pl         Zapraszamy na Zaduszki Muzyczne „Gdy wszyscy wielcy już przestali grać…” w wykonaniu zespołu Żuki i Joachima Perlika, które odbędą się 16 października 2020 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury.
Podczas koncertu zabrzmią utwory takich gwiazd jak: The Beatles – Lennon, Harrison, Freddie Mercury, Klenczon, Zaucha, Wodecki, Grechuta, Szczepanik.
Bilet w cenie 40 zł do nabycia w TOK i na stronie Biletyna.pl (KLIK)
Ilość miejsc...
Kolejne punkty piłkarek Tucholanki-Bór (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
Materiał: alejasportowa.pl   Piłka nożna – IV liga, Orlik E1, Turniej B Grupa 5 Termin 2 W drugim terminie piłkarki Tucholanki-Bór rozegrały turniej w Świekatowie. Rywalami byli: Wda II Świecie, Fala Świekatowo i Akademia Małego Piłkarza Sępólno Krajeńskie. Na zawody drużyna Wdy II Świecie przyjechała bez dokumentów. Jak się później okazało piłkarze Wdy II nie byli uprawnieni do gry, bowiem byli to chłopcy z pierwszego zespołu Świecia. Trener tej drużyny przyznał, że zabrał chłopców na tur...
Daty, daty, daty: 21 września – 27 września
Czytaj całość
...
Recenzja filmowa: 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Czytaj całość
Film miał swoją światową premierę 4 września 2020 roku. Polska premiera odbyła się 18 września 2020 roku Recenzja również na: mediakrytyk.pl Nasze poprzednie recenzje alfabetycznie   Sprawę Tomasza Komendy znają zapewne wszyscy, jest to też bez wątpienia idealny temat na film, więc nic dziwnego, że powstał. Dziwi jednak tempo, w jakim został nakręcony. Od uniewinnienia minęły dopiero dwa lata, nie wszystkie kwestie z tym związane zostały rozstrzygnięte i emocje na pewno nie opadły. A takie kręcenie filmu „na gorąco” nie...
Gmina Tuchola: Witacze odnowione
Czytaj całość
Materiał: tuchola.pl   Sześć drewnianych witaczy znajdujących się przy drogach wjazdowych do Tucholi zyskało świeży wygląd. Konstrukcje z banerami z hasłem „Tuchola wita!” zostały zakonserwowane specjalnym środkiem do ochrony drewna. Witamy i pozdrawiamy zatem wszystkich kierowców wjeżdżających do Tucholi od strony Sępólna, Bydgoszczy, Świecia, Tlenia, Czerska i Chojnic.   ...
Trwa 9. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie
Czytaj całość
18 września br. (piątek) odbyła się jedna z zaplanowanych wystaw obrazów i rzeźb uczestników pleneru: Jana Wołka (komisarz pleneru), Waldemara Marszałka, Andrzeja Fogtta, Tomasz Lubaszki, Katarzyny Seyfried, Katarzyny Szurkowskiej, Grzegorza Radziewicza, Martty Węg, Urszuli Dzwonik, Jarosława Koziara oraz Krzysztofa Zielińskiego.
Wernisaż połączony był z wykładem dr. Redlarskiego nt. działalności Leona Janty-Połczyńskiego oraz występem Dariusza Krygowskiego, który zaprezentował patriotyczną poezję śpiewaną.
Na zakończenie s...
Wybierz stronę: |<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|