Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa: To my
Czytaj całość
...
Ukraińskie dzieci w polskich szkołach bez należytej opieki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Rodzice na Ukrainie płacą pośrednikom, żeby wysłać swoje dziecko do polskiej szkoły. Często przekazują opiekę nad dzieckiem na podstawie pełnomocnictwa. Legalność takich praktyk budzi poważne wątpliwości z punktu widzenia prawa rodzinnego. Zjawisko może być problematyczne również dla dyrektorów szkół.  
Prezes Fundacji Polsko Ukraińskiej Współpracy “U-WORK” Rafał Gra...
O budżecie obywatelskim podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
Trwa akcja edukacyjno-promocyjna dotycząca wdrożenia w gminie Tuchola budżetu obywatelskiego. Opiera się ona zarówno na publikacjach plakatu informacyjnego na stronach internetowych (tuchola.pl, Facebook gminy), jak i wywieszeniu plakatów na tablicach ogłoszeniowych w mieście i sołectwach. Artykuły na temat budżetu obywatelskiego ukazały się również w lokalnej prasie, a niebawem w regionalnej rozgłośni radiowej będzie można też o nim posłuchać. Warto podkreślić, że szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje są zawsze dost...
Rozmowy z nauczycielami w poniedziałek rano
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Mam nadzieję, że zakończą się dobrym porozumieniem. W perspektywie jest dobro dzieci, przecież najważniejsze - podkreśla marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Chęć porozumienia się z nauczycielami deklaruje też Beata Szydło. Kolejna tura rozmów z pedagogami odbędzie się 1 kwietnia 2019 r.
- Zaczynamy skoro świt. Oczywiście nie o siódmej rano, żeby partnerzy społeczni mogli dotrzeć do Warszawy. Roz...
Recenzja filmowa: To my
Czytaj całość
...
Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi podpisał porozumienie o współpracy
Czytaj całość
z Prezesem Przedsiębiorstwa Hydrauliki Siłowej Hydrotor S.A. 25 marca 2019 r. w Auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbył się Kujawsko-Pomorski Kongres Zawodowy zorganizowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika. Współorganizatorem kongresu było Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Kongresie udział wzięli Poseł na Sejm RP Tomasz Latos, dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. UTP Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, Dyrektor Kujawsko-Pomorsk...
GUS: Godzina dla Ziemi (Infografika)
Czytaj całość
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przesłał  specjalny materiał, przygotowany na Godzinę dla Ziemi, który zamieszczamy poniżej. Urząd zaprasza do korzystania z przygotowanych danych statystycznych oraz pozostałych swoich pozycji wydawniczych, które stanowią bogate źródło informacji o województwie kujawsko-pomorskim. Ciekawy materiał:
Godzina dla Ziemi (Infografika)
...
LOVELING - od dziś na DVD
Czytaj całość
Dotarła do nas kolejna informacja z BestFilm, którą zamieszczamy poniżej Już od dziś w salonach sieci Empik w całej Posce dostępne jest wydanie DVD filmu „Loveling" - ciepłej i uniwersalnej opowieść o miłości, rodzinie i dorastaniu dorosłych ludzi.

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech.
Rodzina musi podjąć szybk...
Relacja z otwarcia wystawy fotografii
Czytaj całość
W środę 27 marca 2019 r. odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Anny Kopras. Autorka cykl swoich zdjęć zatytułowała „Autodestrukcja”. Gości grą na saksofonie przywitał Damian Kolassa.          Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 13 kwietnia br. Materiał: mbp.tuchola.pl ...
Daty, daty, daty: 25 marca – 31 marca
Czytaj całość
...
Wybierz stronę: |<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|