Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
WSA: Wydanie duplikatu świadectwa szkolnego jest wyłączone z VAT
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Powiat nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu wydawania za odpłatnością duplikatów świadectw i legitymacji uczniowskich za pośrednictwem swoich jednostek budżetowych. Taką usługę powiat realizuje jako organ władzy publicznej - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.
Powiat zwrócił się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji w zakresie pod...
Daty, daty, daty: 12 listopada – 18 listopada
Czytaj całość
...
Zaszczepione dziecko z większą szansą na przedszkole
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Dziecko, które ma komplet szczepień dostanie więcej punktów przy rekrutacji do przedszkola - to pomysł na nowelizację Prawa Oświatowego. Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej takie kryterium - do parlamentu ma on trafić już w grudniu. Raczej sceptycznie do inicjatywy podchodzi resort edukacji.
  - Formujemy Komitet Obywatelski. Zebraliśmy już trzy tysiące podpisów i to ty...
Akademia Nieodległości wg uczniów SP Nr 1
Czytaj całość
We wtorek 13.11.2018 r. w sali widowiskowej TOK odbyło się wydarzenia pt. „Akademia Niepodległości” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi. Materiał: tok.tuchola.pl Galeria: "Akademia Niepodległości" wg uczniów SP Nr 1 ...
Zasady używania komórek w szkolnym statucie
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   To, jak uczniowie mają korzystać z telefonów na terenie szkoły, reguluje nie ustawa, a statut placówki - przypomina resort edukacji. Podkreśla, że brak szczegółowych zasad korzystania ze smartfonów może powodować zagrożenia dla uczniów. Na razie nie ma planów zmiany przepisów regulujących tę materię.
- Pozbawiony kontroli dostęp uczniów do urządzeń elektronicznych...
Wojciech Ziółkowski: Wypadek
Czytaj całość
...
SN oddala kasację ws. nauczycielki, która zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora ws. nauczycielki z Krapkowic, która zdjęła krzyż ze ściany w pokoju nauczycielskim. Skarga dotyczyła wyroku stwierdzającego, że nauczycielkę spotkała dyskryminacja ze strony innych pracowników szkoły. Sądy niższej instancji zasądziły odszkodowanie i zobligowały szkołę do przeprosin.
Do zdarzenia doszło w 2014 r. - nauczycielka zdjęła krzyż ze ściany w p...
Gmina Tuchola: 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Czytaj całość
Materiał: Facebook Gmina Tuchola   Uroczystości związane z obchodami 100-Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się również w Tucholi w niedzielę 11 listopada. O godz. 15.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zaplanowano przemarsz pod Pomnik Mauzoleum Pomordowanych przy ul. Chopina. Tam mieszkańcy, przedstawiciele samorządów oraz delegacje wzięły udział w uroczystości patriotycznej. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Wybrzmiał salut armatni i odśpiewanie „Roty”. Następnie odbył się ...
Święto Niepodległości na bieżni
Czytaj całość
Materiał: osirtuchola.pl Na świętowanie odzyskania przez Polskę 100 lat temu Niepodległości, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi zaprosił wszystkich na stadion, do przebiegnięcia 1918 metrów. O godzinie 11.11 kilkadziesiąt osób rozwinęło na murawie stadionu 100 metrową flagę i odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. A potem już zabawa biegowa i kijkowa na bieżni, gdzie bez względu na wiek i poglądy, wszyscy ubrani w rozdawaną przez organizatorów i nawiązującą do rocznicy koszulkę, przebiegliśmy dystans 1918 metrów, symbolizujący rok odzy...
Nauczyciel zobowiązany do zachowania tajemnicy
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Dane o stanie zdrowia, orientacji seksualnej i rozwoju psychofizycznym - takie informacje o uczniu będą szczególnie chronione przez ustawę - Prawo Oświatowe. Nauczyciel będzie mógł je przekazać tylko w wyjątkowych przypadkach. Zmiany wprowadzi ustawa dostosowująca prawo do RODO, której projekt przyjął we wtorek rząd.
Mimo że RODO obowiązuje od maja, wciąż nie wprowadzono wszystkich przepisów dos...
Wybierz stronę: |<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|