Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Otwarcie wystawy pocztówek i zdjęć Tucholi z okresu międzywojennego (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
...
Lipcowe premiery VOD od Kino Świat:LEGENDA HALLOWAJÓW (ZWIASTUN)
Czytaj całość
Materiał: Kino Świat   LEGENDA HALLOWAJÓW (24.07.2020) Zwiastun: https://youtu.be/NIFSh6ThHJQ © dystr. Kino Świat 2020 Halloween na Hawajach to czas radości i wielkich przygód! Emocjonujący film animowany dla dzieci, który nauczy młodych widzów, czym jest odwaga, przyjaźń i tradycja.  
    ...
Najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2019/2020
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock Kończący się rok szkolny zapamiętamy przede wszystkim ze względu na epidemię koronawirusa i rewolucję, którą przeszły w związku z tym szkoły. Nauka z dnia na dzień musiała przenieść się do internetu. Rok szkolny 2019/2020 to również podwójny rocznik w klasach pierwszych szkół średnich i zmiany w przepisach dotyczących postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli.
TOK: Wernisaż jubileuszowy 50-lecia pracy twórczej Zygmunta Kędzierskiego (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
Materiał: tok.tuchola.pl   W poniedziałek (06.07.2020.) i we wtorek (07.07.2020.) odbyły się wernisaże prac Zygmunta Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie zostało podzielone na dwa dni, a udział w nim mogła wziąć określona liczba osób za okazaniem zaproszeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Informujemy jednocześnie, że na czas przygotowań związanych z wyborami prezydenckimi, wystawa będzie nieczynna w dniach 08-13.07.2020 r.
Wyst...
Recenzja filmowa: Niewidzialny człowiek
Czytaj całość
Film miał swoją światową premierę  26 lutego 2020 roku. Recenzja również na: mediakrytyk.pl Nasze poprzednie recenzje alfabetycznie   Co by tu wymyślić, żeby tchnąć nowe życie w oklepany temat i schematy, które narosły wokół niego od 1897 roku, kiedy klasyk H.G. Wellsa „Niewidzialny człowiek” został opublikowany? Zwyczajową odpowiedzią Hollywoodu jest: „więcej, mocniej, głośniej!” zgodnie z założeniem, że widz potraktowany przysłowiowym laserem po oczach, zapomni, że już to oglądał i nie będ...
GUS na Światowy Dzień Ludności (Infografika)
Czytaj całość
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przesłał  specjalny materiał, przygotowany na Światowy Dzień Ludności, przypadający 11 lipca, który zamieszczamy poniżej. Urząd zaprasza do korzystania z przygotowanych danych statystycznych oraz pozostałych swoich pozycji wydawniczych, które stanowią bogate źródło informacji o województwie kujawsko-pomorskim   Duży materiał:
Światowy Dzień Ludności (Infografika)    ...
MEN konsultuje projekt ws. nauczycielskich dyscyplinarek
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Zdjęcie - źródło: iStock Rzecznik dyscyplinarny będzie miał o 14 dni więcej czasu na zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka. Taką zamianę zakłada przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekt nowelizacji Karty Nauczyciela. Projekt skierowany został właśnie do konsultacji.

Zmiana dotyczy uchwalonej w czerwcu ubiegłego roku nowelizacji Karty, w kt&...
Lipcowe premiery VOD od Kino Świat: SYN KRÓLOWEJ ŚNIEGU (ZWIASTUN)
Czytaj całość
Materiał: Kino Świat       SYN KRÓLOWEJ ŚNIEGU (10.07.2020.­) Zwiastun: https://youtu.be/je__UXK0rCg © prod. Ursa Major, dystr. Kino Świat 2020 Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, przejmujący film, który łączy elementy dramatu i współczesnej baśni o walce dobra ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. W obsadzie filmu znalazła się plejada gwiazd młodego i starszego pokolenia: Michalina Olszańska (&...
Będą webinary na temat rekrutacji na studia
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock Startować na jeden wybrany kierunek, na jedną uczelnię, czy próbować sił w wielu miejscach? Czekać do końca na liście rezerwowej, czy decydować się od razu po zakwalifikowaniu na pierwszy z wybranych wydziałów? - na te pytania pomogą odpowiedzieć spotkania online „ ABC rekrutacji”.

Walczyć o każdy punkt na świadectwie dojrzałości, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Mat...
Oczko! Pierwsze bezpłatne zwiedzanie Tucholi za nami! (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
Materiał: tucholski.pl

Pierwsze bezpłatne zwiedzanie Tucholi 1 lipca okazało się "strzałem w dziesiątkę". Skorzystało z niego 21 osób, głównie rodzin z dziećmi. Zapraszamy w następną środę, 8 lipca, o godz. 11:00. ZDJĘCIA Zwiedź Tucholę z przewodnikiem! Bezpłatnie! W każdą środę od 1 lipca do 26 sierpnia 2020 r. o godz. 11:00 ruszamy sprzed Muzeum Borów Tucholskich, ul. Podgórna 3,Tuchola.  Dodatkowe informacje: Muzeum Borów Tucholskich, tel. 523&...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|