Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Po dwóch remisach zwycięstwo TKP
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B
Tucholski KP Tuchola - Fuks Wielowicz 3:1 (1:1)

Tomasz Czaja (35, 80), Mariusz Donczyk (50-karny) dla TKP.

Tucholski KP: Ostrowski – Rembisz, Głomski, Michalak, J. Biegański, Jeziorski, Niziński, Donczyk (80 min Lipinski), T. Biegański (50 min Glazik), Czaja  (80 min Ginter), Jarski (50 min Główczewski).

Z meczu na mecz gra piłkarzy Tucholskiego KP zaczyna przynosić efekty. W poprzednich dwóch meczach tucholscy piłkarze zremisowali z dwoma wyżej notowanymi drużynami. T...
Trzydniowy maraton gimnazjalistów. Ruszyły egzaminy
Czytaj całość
Dziś (23.04) o godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych 2013. Gimnazjaliści którzy przystąpili dziś do testów rozwiązywali zadania z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a po godzinnej przerwie zmagali się z językiem polskim.

Egzaminy odbędą się również jutro i w czwartek. W środę matematyka i przyroda, a w ostatnim dniu testów język obcy.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję...
Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej
Czytaj całość
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tuchols...
2,7 promila za kierownicą peugeota
Czytaj całość
Dwa zarzuty w sądzie usłyszy 46-letni tucholanin, którego w sobotnią noc zatrzymali miejscowi policjanci. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, za brak dokumentów kara grzywny albo nagany.

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Świeckiej w Tucholi policjanci zauważyli peugeota. Sposób w jaki pojazd poruszał się po głównej arterii miasta wskazywał, że kierujący może być po alkoholu. Po zat...
II rundę play off wygrywają Czarne Konie
Czytaj całość
Kręgle – Liga Gminna
II runda play off

W II rundzie play off najlepszymi okazali się kręglarze Czarnych Koni strącając aż 1042 kręgle. To zwycięstwo pozwoliło tej drużynie awansować na II miejsce w klasyfikacji. Hydrotor I, mimo, że zajął dopiero III miejsce utrzymał fotel lidera a nawet powiększył przewagę. Nieco słabiej strącali kręglarze Hydromatu I i Borexu, którzy spadli niżej w klasyfikacji.


fot. Henryk Sala. Zwycięzcy II rundy play off, od lewej: Arkadiusz Szpaczyński, Tomasz Kryger, Dariusz Kruk....
Wykopano 45 pocisków artyleryjskich
Czytaj całość
45 pocisków artyleryjskich, pochodzących prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, odkopano w Drożdżenicy. Do czasu przyjazdu saperów teren zabezpieczali policjanci. Ostatecznie żelastwo trafiło na poligon.

W sobotę (20.04) dyżurny tucholskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że podczas prac polowych, mieszkaniec Drożdżenicy wyorał pocisk, pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu żołnierzy z Jednostki Wojskowej w C...
Hat trick Mirosława Ostrowskiego!
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A

Tucholanka Hydrotor Tuchola - LKS Dąbrowa Chełmińska 6:1 (0:0)
Patryk Łepek (46), Mirosław Ostrowski (60, 85, 90+2), Mateusz Renkiewicz (73), Patryk Kaszczyszyn (75) - (86 Remigiusz Kuś)

Tucholanka Hydrotor: Patryk Kęsik - Jarosław Ostrowski, Dariusz Szulc, Mateusz Wamka, Lech Skonieczny, Mirosław Ostrowski, Patryk Kaszczyszyn, Patryk Łepek (80 Bartosz Urowski), Mateusz Grabowski, (55 Mateusz Renkiewicz), Krzysztof Gierszewski, Wojciech Selka (70 Karol Dąbrowski). Trener Dariusz Szulc, kierownik drużyny Zdzi...
NIK zleca kontrolę oznakowania dróg
Czytaj całość
Najwyższa Izba Kontroli zleciła dzisiaj służbom kontrolnym wojewodów w całej Polsce audyt organizacji ruchu i oznakowania na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Ustawa o NIK (art.12 pkt 3) umożliwia NIK zlecanie kontroli organom działającym w ramach administracji rządowej. Izba określiła temat kontroli. Wojewodowie przeprowadzą ją na podstawie procedur obowiązujących w ich służbach kontrolnych.

Każdy z wojewodów sprawuje nadzór nad  zarządzaniem ruchem drogowym na drogach wojewódzkich, pow...
MEN czeka na wnioski. Rezerwa subwencji oświatowej do 30 kwietnia
Czytaj całość
Na klasę lekcyjną w podstawówce - 10 tys. zł, na salę gimnastyczną - 50 tys. zł. O takie kwoty z rezerwy subwencji oświatowej mogą ubiegać się samorządy. Po raz pierwszy do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie.

Do 30 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na wnioski JST o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki oddanych do użytku w pierwszych trzech kwartałach 2013 r.

Chodzi o sale w obiektach nowo wybudowanych lub pozyskanych w wy...
Zmiana lidera w II lidze kobiet
Czytaj całość
Piłka nożna – II Liga kobiet

Odbyła się 11 kolejka rozgrywek II ligi kobiet – grupa wielkopolska. Rozegrano dwa spotkania. Natomiast dwa kolejne to walkowery, bowiem dwa zespoły Pogoni II Women Szczecin i Lechii Zielona Góra wycofały się z rozgrywek.

Niespodzianką jest wyraźna przegrana 0:4 dotychczasowego lidera Victorii Sianów z rezerwami KKP Bydgoszcz. Drugi mecz w Luzinie zakończył się wysokim zwycięstwem 6:1 miejscowych „gotsirek” z przechodzącą kłopoty kadrowe drużyną GSS Grodzisk Wielkopolski. T...
Wybierz stronę: |<  <<  <  655  656  657  658  659  660  661  662  663  664  665    >  >>  >|