Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Czytaj całość
Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem ...
Sprawca kolizji pijany i bez uprawnień
Czytaj całość
Tucholscy policjanci do sądu przekażą materiały dotyczące 35-letniego mieszkańca Czerska. Mężczyzna kierując po pijanemu spowodował kolizję drogową. Jakby tego było mało 35-latek usiadł za kierownicą samochodu nie posiadając uprawnień do kierowania. Mężczyzna w sądzie usłyszy jeden zarzut z kodeksu karnego i dwa z kodeksu wykroczeń.  

W sobotę (04.05) policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na trasie Zwierzyniec – Okoniny Polskie. Na leśnej drodze kierujący daewoo tico stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 35-...
Sto lat Pana Franciszka - urodzinowy jubileusz mieszkańca Tucholi
Czytaj całość
100 lat skończył Pan Franciszek Landowski z Tucholi. Swoje urodziny świętował w gronie rodziny, przyjaciół i zaproszonych gości. Życzenia urodzinowe złożył szanownemu jubilatowi również Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Pan Franciszek urodził się 8 kwietnia 1913 roku w Będźmierowicach w gminie Czersk. Z wykształcenia jest nauczycielem, ukończył Seminarium Nauczycielskie w Tucholi. Odbył też kurs podchorążych rezerwy. W 1938 r., do czasu wybuchu II Wojny Światowej, pracował w szkole podstawowej w Budkach Ujściańskich, kolonii na Wo...
Cis Cekcyn w dołku!
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B

W ciągu tygodnia zespół Cisa Cekcyn przegrał dwa spotkania i oddalił się od czołówki, która walczy o jedno miejsce do awansu. Wysoka porażka w Wierzchucinie Królewskim 0:8 i przegrana 2:3 w Tucholi z TKP potwierdza dużo słabszą dyspozycję piłkarzy z Cekcyna.

Na czoło grupy wysunął się właśnie zespół Łokietka. Tą samą ilość punktów ma Rawys Raciąż, ale uległ Łokietkowi w rundzie jesiennej 2:3.
Wyniki dwóch kolejek:

Kolejka 12 - ...
Bezpieczne Bory 2013
Czytaj całość
Symulatory dachowania i zderzeń, alkogoogle, pokazy sprzętu i  psów policyjnych  można było zobaczyć podczas imprezy „Bezpieczne Bory”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie ze Strażą Gminną w Kęsowie w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wspólnie ze strażnikami gminnymi z Kęsowa zorganizowali dwudniową imprezę profilaktyczną „Bezpieczne Bory”.  Działania prowadzone były w Kęsowie i Gostycynie.  Honorowym patronatem im...
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 - 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 - 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cy...
Policjanci znaleźli poszukiwanego 17-latka
Czytaj całość
Kilkunastu tucholskich policjantów szukało 17-letniego mieszkańca Cekcyna. Jego zaginięcie po północy zgłosiła zaniepokojona matka. Funkcjonariusze znaleźli chłopaka we wtorek na terenie Tucholi. 17-latek wrócił już pod opiekę rodziców.

Krótko po północy z dyżurnym tucholskich policjantów skontaktowała się mieszkanka Cekcyna. Kobieta zgłosiła zaginięcie swojego 17-letniego syna. Z jej relacji wynikało, że chłopak wieczorem wyszedł z domu i do chwili zgłoszenia nie wrócił i nie nawiązał kontakt...
Myśliwiec zdobył 4 pkt. w dwóch meczach!
Czytaj całość
Piłka nożna – Klasa A

Niespodziewanie dobrze wypadła drużyna Myśliwca Gostycyn w dwóch kolejkach rozegranych w ciągu tygodnia. Najpierw pokonała u siebie Kamionkę Kamień Kraj. gładko 5:0 a następnie urwała punkt faworytowi remisując 3:3 Sparcie Przysiersk (III miejsce).

Natomiast żadnego punktu w dwumeczu nie zdobyła Tucholanka Hydrotor. Po dobrej grze w dwóch ostatnich meczach sympatycy spodziewali się, że także w kolejnych meczach będą punkty. Niestety, najpierw przegrała wysoko w Laskowicach 0:5 a następnie w Tuc...
Matura 2013 rozpoczęta
Czytaj całość
Już dzisiaj absolwenci szkół średnich rozpoczynają maturę. W tym roku egzamin maturalny, zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, będzie przeprowadzany od 7 do 28 maja.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

(red.)
(fot. archiwum prywatne - pk) ...
Sztuka Ludowa z Kujaw
Czytaj całość
Starosta Tucholski Dorota Gromowska i Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Bydgosko - Toruńskiego zapraszają do oglądania w Muzeum Borów Tucholskich wystawy czasowej pn. "Kujawska Sztuka Ludowa"

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi zobaczyć można sztukę ludową Kujaw.  Jest to wystawa prac wykonanych przez współcześnie tworzących kontynuatorów tradycji ludowego rękodzieła. Jest więc wiele haftów związanych z kobiecym strojem ludowym – białe czepki ti...
Wybierz stronę: |<  <<  <  721  722  723  724  725  726  727  728  729  730  731    >  >>  >|