Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Lekkoatletyka - Biegi Strażackie w Chojnicach
Czytaj całość
W Chojnicach odbył się XXIX Tour de Chojnice – Biegi Strażackie. Liczny udział w tych biegach wzięła reprezentacja lekkoatletów z Tucholi.

W biegach dziecięcych w kategorii klas III - IV na dystansie 800 metrów na III miejscu na mecie zameldowała się Monika Wojtas. Natomiast w kategorii klas V – VI, także na dystansie 800 metrów, zwyciężył Patryk Nielek. W biegu, w kategorii, wśród dziewcząt na dystansie 5 km, zwyciężyła Magdalena Wojtas.

Do biegu głównego na dystansie 10 km wystartowało 201...
Recenzja filmowa: Wróg numer jeden
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA który opowiada, z perspektywy młodej agentki CIA, o polowaniu na najsłynniejszego terrorystę w historii, Osamę bin Ladena. Film swoją premierę światową miał 19 grudnia 2012.

Kino reaguje coraz szybciej. Nieco ponad rok po tym, jak świat obiegła wiadomość, że Osama bin Laden został zlikwidowany (2 maja 2011) przez amerykański odział Seals, do kin trafił film opowiadający o dziesięcioletnim pościgu za przywódcą Al-Kaidy.

Ogląda się to jak reportaż lub dokument. Jeżeli w...
Mistrzostwa Polski Modeli Pływających w Tucholi
Czytaj całość
W dniach 25 – 26 maja 2013 r. nad jeziorem Głęboczek w Tucholi odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Pływających klas M - I runda. Organizatorami zawodów są: Burmistrz Tucholi, Zarząd Główny LOK Warszawa oraz Klub Modelarski SM „Na Skarpie” Toruń.

Mistrzostwa będą rozgrywane w klasach: Mini ECO std, Mini ECO exp, ECO exp, ECO std, Hydro I, Hydro II, Mono I, Mono II, FSR-E, mMono, Hydro.(mat. Urząd Miasta w Tucholi)
  ...
Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO)
Czytaj całość
Piłka nożna – Igrzyska szkolne

W ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem były to mistrzostwa powiatu tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt na „Orliku” szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Zawody odbyły się na boisku orlika przy Zespole Szkól Ogólnokształcących. Otwarci...
54. Dni Borów Tucholskich - zobacz co będzie się działo
Czytaj całość
Pełny harmonogram imprez kulturalnych, sportowych i koncertów które odbędą się podczas obchodów 54.Dni Borów Tucholskich. Cykl wydarzeń rozpoczął się 5, a zakończy 21 lipca.

W tym roku patronat honorowy nad DBT objął Jan Wyrowiński – Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
  „Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą”.
  5 lipca (piątek) 10:00 – 18:00 „Lasy Państwowe. Zapraszamy” (org. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w To...
Świetny mecz tucholskich piłkarzy
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A

Tucholanka Hydrotor – Kamionka Kamień Kraj. 5:0 (3:0)
Lech Skonieczny (21), Patryk Kaszczyszyn (21), Wojciech Selka (37, 53), Mirosław Ostrowski (71). Sędziował Radosław Papierowski ze Świecia.

Ostatni mecz to udany rewanż piłkarzy Tucholanki Hydrotoru, po przegranej 1:2 w rundzie jesiennej z Kamionką Kamień Kraj. Wynik 5:0 wskazuje na zdecydowanie lepszą grę tucholskiej drużyny.

Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando Kamionki, która stwarzała wiele szybkich akcji, ale bez...
Powiat: Umowa na 16 milionów podpisana
Czytaj całość
10 maja 2013 r. w siedzibie Ministerstwa Finansów w Warszawie podpisana została umowa o pożyczkę dla Powiatu Tucholskiego w wysokości 16 268 606,86 zł.

Zobacz również: Powiat - Ponad 16 mln to pożyczka, nie darowizna!

Powiat reprezentowali: Starosta Tucholski Dorota Gromowska oraz Wicestarosta Tucholski Wiktor Metkowski, dokument kontrasygnowała także Skarbnik Zofia Łącka. W imieniu Ministerstwa Finansów umowę sygnował Podsekretarz Stanu Jacek Dominik. Na spłatę kapitału uzgodniona została 2,5 – letnia karencja. S...
Ratownicy PCK w czołówce zawodów
Czytaj całość
Drużyna PCK z tucholskiego Nowodworka zajęła piąte miejsce w etapie okręgowym XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

Zespół ratowników pierwszej pomocy z "Nowodworka" awansował do etapu okręgowego XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.  Zawody odbyły się w sobotę 11 maja w niezwykłej scenerii bydgoskiego FOCUS MALL.

Zobacz również: Licealiści z "Nowodworka" najlepiej udzielają pierwszej pomocy

Przed najlepszymi zespołami województwa, ...
17-latek bez prawa jazdy dachował i uderzył w drzewo
Czytaj całość
17-letni tucholanin, nie posiadając jeszcze prawa jazdy usiadł za kierownicą nissana. Młody mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze i spowodował kolizję drogową. Policjanci ukarali 17-latka mandatem karnym.

Wczoraj (15.05) wieczorem w Plaskoszu wydarzyła się kolizja drogowa. 17-letni tucholanin kierując nissanem primera zjechał samochodem na lewe pobocze, chcąc wrócić na prawy pas, gwałtownie skręcił i wpadł w poślizg. W wyniku tego samochód wjechał do rowu, dachował i uderzył w drzewo. Według wstępnych ustal...
Wielkie emocje na zawodach w Koszalinie
Czytaj całość
Dwudniowe zawody w Koszalinie, podczas I Rundy Driftingowego Pucharu Bałtyku przyniosły dobrą lokatę dla Michała Kłosowskiego z tucholskiej drużyny INZU Drift. 7 miejsce w kwalifikacji końcowej, daje duże szanse i nadzieję, że w tym roku Michał powalczy i stanie na podium.

W pierwszej rundzie kibice w Koszalinie mogli podziwiać umiejętności tylko jednego kierowcy z Tucholi. Michał Karnecki oraz Darek Imbiorowicz musieli odpuścić start ze względu na budowę swoich driftowozów. Mamy nadzieję, że w czerwcu, podczas drugiej rundy nasi kierowcy wystar...
Wybierz stronę: |<  <<  <  728  729  730  731  732  733  734  735  736  737  738    >  >>  >|