Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa: Życie Pi
Czytaj całość
"Życie Pi" jest ekranizacją powieści Yanna Martela. Statek, którym podróżuje tytułowy bohater tonie. Z całej rodziny tylko jemu udaje się uratować, ale na łodzi wraz z hieną, orangutanem, zebrą i tygrysem. Reżyserem tego filmu jest Ang Lee, scenarzystą David Magee, a film miał swoją premierę 28 września 2012 roku (w Polsce - 11 stycznia 2013)

Pod względem ilości to największy wygrany tegorocznych Oscarów, zdobywca czterech statuetek, w tym za reżyserię i efekty specjalne. Malkontenci filmowi nie od dzisiaj twierdzą, że t...
Zakochane Piosenki - muzyka filmowa, rewiowa i operetkowa w TOK
Czytaj całość
15 lutego br. w Tucholskim Ośrodku Kultury przy pełnej widowni odbył się koncert „Zakochane piosenki”, który poprowadził Maciej Puto. W programie znalazły się niezapomniane przeboje muzyki filmowej, rewiowej i operetkowej.

W koncercie udział wzięli Grażyna Nita - sopran, Paweł Krasulak - tenor oraz zespół instrumentalny: I skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, perkusja.

[mat. Urzad Miasta w Tucholi] ...
Z korowodem dziś idziemy, co nam dacie to weźmiemy!
Czytaj całość
We wtorek 12 lutego ulicami Tucholi po raz trzeci przeszedł barwny korowód przebierańców, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tucholi. W korowodzie uczestniczyły dzieci ze szkoły Podstawowej nr 1, młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących, kolędnicy z Suchej, Frantówki Bysławskie, Kataryniarz, przebierańcy i mieszkańcy Tucholi. W tym roku po raz pierwszy korowód wyruszył spod Książnicy Tucholskiej. Odwiedził: Starostwo Powiatowe, Zespół Szk&oacut...
Dialogi Poetyckie po raz ósmy w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na VIII spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie.

Spotkanie odbędzie się 1 marca (piątek) o godz. 18.00 w MBP. Zaproszeni poeci: Anna Dwojnych, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Teresa Rudowicz (Aneta Kolańczyk).

Wieczór poprowadzą Leszek Żuliński i Kazimierz Żarski.[mat. Urzad Miasta Tuchola] ...
OCH - TEATR - wyjazd na spektakl do Opery Nova.
Czytaj całość
Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo.

Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Rodney ma urządzić na nowo jej dom, czemu raczej nie sprzyjałby nadzór niechętnego zmianom gospodarza, zaś Robert? Cóż, w jego wypadku obecność małżonka byłaby jeszcze bardziej niepożądana. Sęk w tym, że interesy Rogera to również jedynie p...
Inauguracja roku Mikołaja Kopernika z tucholską Capellą
Czytaj całość
Zespół Muzyki Dawnej Capella pro Musica Antiqua, działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi pod kierunkiem Marzeny  i Romana Tyrańskich, wystąpił podczas inauguracji Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego w toruńskim ratuszu.

W przeddzień urodzin wielkiego astronoma, w poniedziałek 18 lutego, tucholski zespół muzyki dawnej, wykonując XVI-wieczną muzykę przy pomniku Mikołaja Kopernika, zakończył uroczystą paradę, która przebiegała  ulicami toruńskiej starówki. Uczestniczyli w niej uczeni z Polski,  Padwy  i...
Wybierz stronę: |<  <<  <  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95