Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
XIV Festiwal Orkiestr Dętych OSP im. Leona Landowskiego
Czytaj całość
Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach, Urząd Gminy Śliwice oraz Zarząd Gminny i Jednostka OSP w Śliwicach zapraszają mieszkańców gminy i gości na XIV FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH OSP IM. LEONA LANDOWSKIEGO

16 czerwca 2013r. (niedziela) Amfiteatr GOK w Śliwicach

W programie:
11:00 - Uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Śliwicach
12:00 - Przemarsz orkiestr ulicami Śliwic
13:00 - Rozpoczęcie Festiwalu
13:30 - Koncert Festiwalowy w wykonaniu orkiestr i grup tanecznych
16:30 - Obrady Jury (w tym c...
Rockowo w Tucholi. Koncert w Underground
Czytaj całość
Spragnionych fanów muzyki Rockowej, oraz RapCore'owej zapraszamy już w piątek (14.06) na wydarzenie, które zatrzęsie murami klubu Underground w Tucholi. Na scenie wystąpią  zespoły z dwóch miast: Gdańska i Chojnic. Start imprezy o godzinie 20:00, bilety w cenie 5zł.


Acrid Snack

Zespół z Gdańska, składający się ambitnych facetów, którzy swoją muzyką powodują pisk kobiet i respekt u mężczyzn. Nie sposób stać bezczynnie przy tak mocnej muzyce. Zespół supportował takie...
Zapraszamy do Raciąża na „Rajd rowerowy z Burmistrzem”
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż i Szkoła Podstawowa w Raciążu zapraszają wszystkich mieszkańców na „Rajd rowerowy z Burmistrzem”, który odbędzie się 15 czerwca (sobota) o godz. 10.00. Zbiórka uczestników na boisku szkolnym w Raciążu.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego bądź za jego pisemną zgodą złożoną podczas rejestracji uczestników.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Otwarcie "Wioski kwiatowej" w Żalnie
Czytaj całość
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno zaprasza na otwarcie "Wioski kwiatowej", które odbędzie się 15 czerwca 2013r. o godzinie 15:00 w Żalnie.

W trakcie programu artystycznego słodki poczęstunek, kwiatowe atrakcje kulinarne i plenerowe.I Parada Kwiatowa w Żalnie (16.07.2011) (fot. Krzysztof Wesołowski / www.aktywnawies.pl)

Program uroczystości:

15:00 Msza św.
16:00 Parada kwiatowa z Kościoła na Plac zabaw.
16:30 Otwarcie Wioski Kwiatowej.
16:45...
Premiera kabaretu Sanatorium: "Służba na Zdrowie"
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury, Uniwersytet III Wieku oraz Tucholskie Studio Artystyczne zapraszają 13 czerwca br. na premierę kabaretu Sanatorium pt. "Służba na Zdrowie". Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Scenariusz, piosenki i reżyseria:
Wojciech Ziółkowski

Obsada:
Felicja Pozorska
Krystyna Felska
Teresa Chabowska
Nina Paul
Arleta Nowka
Małgorzata Pstrąg
Wiesława Alichniewicz
Mirosława Kęsi...
VII Piknik Historyczny
Czytaj całość
Już po raz siódmy Gmina Kęsowo zaprasza 8 czerwca na „Piknik Historyczny".

W inscenizacji wezmą udział oddziały żołnierzy polskich oraz niemieckich starając się odtworzyć walki na "pozycji Rytel", które miały miejsce w roku 1939. Oprócz efektownych pokazów pirotechnicznych, będzie można zobaczyć także broń z czasów II Wojny Światowej m.in. działo przeciwpancerne, moździerze, granatniki, broń maszynową oraz ręczną powtarzalną.

Na tegorocznym pikniku zagrają zespoły: The Postman ...
Pokaz mody oraz spotkanie z Agatą Młynarską w TOK
Czytaj całość
18 maja (sobota) o godzinie 11:00 w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Agatą Młynarską, polską dziennikarką, konferansjerką i prezenterką telewizyjną.

W programie: pokaz mody projektantki Teresy Wojnickiej z Autorskiej Galerii Ubioru w Bydgoszczy.

Organizatorem spotkania w jest Halina Janowska Giłka.

Serdecznie zapraszamy!

(red.) ...
Świat pędzlem malowany – wystawa malarstwa w TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Józefa Wróblewskiego i Łukasza Dolata. Wernisaż odbędzie się 17 maja (piątek) o godz. 17:00 w salach wystaw TOK.
(mat. Urząd Miasta Tuchola) ...
Giełda mam już w sobotę
Czytaj całość
Zima na dobre się skończyła, rodzicie ze zdziwieniem odkrywają, że rzeczy które nosiły ich pociechy jeszcze jesienią, są za małe. Co robić? Rodzicie organizują już 11 maja (sobota) w Szkole Podstawowej nr 3 wiosenno-letnią "Giełdę mam".

Podczas trwania akcji, można znaleźć i zakupić coś dla swoich pociech - ubrania, zabawki, gry w przystępnych cenach. Istnieje również możliwość sprzedaży rzeczy z których dzieci wyrosły.

Giełda rozpocznie się o godz.13:00 i potrwa do godz.16:00

(red....
Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej
Czytaj całość
10 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wiosenna edycja wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, bazą imprezy będzie Amfiteatr Leśny w Tucholi Rudzkim Moście.

Trasa wyprawy przebiegać będzie ścieżką rowerową Tuchola Rudzki Most – Świt – Rudzki Most. Osoby uprawiające nordic walking oraz piesi mogą pokonać skrócony odcinek: Rudzki Most – Piszczek – Rudzki Most.

„Celem wyprawy jest przede wszystkim promocj...
Wybierz stronę: |<  <<  <  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66    >