Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Tucholanki zagrają z Reprezentacją Polski
Czytaj całość
We wtorek 30 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi odbędzie się atrakcyjny mecz piłkarski między drużynami MLKS Tucholanka Joltex Tuchola i Reprezentacją Polski Kobiet Niesłyszących. Tu należy nadmienić, że Reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach świata zajęła IV miejsce.

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Piłce Nożnej Kobiet przygotowującej się do 22. Letniej Igrzysk Olimpijskich Głuchych „DEAFLYMPICS-SOFIA’2013” odbędzie się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy w dniach 26.04.- 05.05.2013 r. W związku z tym trene...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi,...
Giełda dla mam w trójce
Czytaj całość
Zima na dobre się skończyła, rodzicie ze zdziwieniem odkrywają, że rzeczy które nosiły ich pociechy jeszcze jesienią, są za małe. Co robić? Rodzicie organizują już 11 maja (sobota) w Szkole Podstawowej nr 3 wiosenno-letnią "Giełdę mam".

Podczas trwania akcji, można znaleźć i zakupić coś dla swoich pociech - ubrania, zabawki, gry w przystępnych cenach. Istnieje również możliwość sprzedaży rzeczy z których dzieci wyrosły.

Giełda rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 16:00

(Na...
II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie
Czytaj całość
Dnia 27.04 (sobota) o godzinie 14:00 odbędzie się II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie. Zbiórka uczestników przy restauracji "Na Rozdrożu". O godz. 15:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wraz z poświeceniem motocykli.

Po mszy św. motocykliści udadzą się na paradę ulicami okolic. Po paradzie zapraszamy wszystkich motocyklistów i nie tylko na wspólna imprezę. Podczas imprezy trwać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz straży pożarnej, pol...
Gospel AVE w Bożym Ciele
Czytaj całość
Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, podczas mszy św. o godz. 18, w kościele pw Bożego Ciała w Tucholi wystąpi chór Gospel AVE .

W programie min: Psalm 148 , W cieniu Twoich rąk,  He has done marvelous,  Uwielbiam imię Twoje Panie i wiele innych utworów. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także film: Tucholski chór gospel AVE w Rudzim Moście

(red.) ...
XXI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
Czytaj całość
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbędą się eliminacje powiatowe XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W mistrzostwach wystartują pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego. W trakcie mistrzostw drużyny udzielają pierwszej pomocy przedlekarskiej na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.<...
Promocja książki Michała Kargula – spotkanie w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna, Borowiackie Towarzystwo Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Tucholi zapraszają na promocję książki Michała Kargula pt. „Abyście w puszczach naszych szkód żadnych nie czynili…”. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17.30 w Książnicy Tucholskiej.

Promocję książki wzbogaci inscenizacja pt. „Leśna narada” w wykonaniu grupy teatralnej „Koniczynki” prowadzonej przez Ewę Kwasigroch i Hannę Oller ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tu...
Koncert Gospel AVE
Czytaj całość
Tucholski  Chór Gospel AVE wystąpi w Kościele, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście w sobotę, 6 kwietnia 2013 roku, podczas mszy św. o godz. 18.

Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański, jest specyficzna pełna radości, ekspresji, niesie z sobą dużo pozytywnych emocji i  wyzwala wzruszenia.

Przypomnijmy, że chór powstał w 2011 roku. Jego założycielką i pomysłodawczynią jest Donata Świerczyńska, a dyrygentem Radosław Meger. Członkowie chóru to o...
Spotkania informacyjne dla rodziców 6-latków
Czytaj całość
W dniach 9 – 11 kwietnia w Tucholi odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców dzieci 6-letnich pn. „Sześciolatek w szkole”. W programie: informacja dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi, prezentacja „Dziecko sześcioletnie w szkole”, pytania, dyskusja.


ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ  W TUCHOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

- 9 kwietnia 2013 r. (wtorek) o godz. 16.00
w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi, ul. Pocztowa 10

Kiermasz Wielkanocny w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
Zapraszamy wszystkich na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Książnicy Tucholskiej 24 marca 2013 r. w godzinach 12:00 - 16:00.Na stoiskach do nabycia: - drekoracje świąteczne: piusanki, kraszanki, stroiki;
- twórczość ludowa: hafty, rzeźba;
- biżuteria: bursztyn, filc;
- domowe ciasta;
- domowe przetwory;
- wiklina oraz wiele innych produktów.
(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75    >