Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Tucholscy uczniowe debatują
Czytaj całość
12 grudnia, 2014r. w Nowodworku odbyła się II debata oxfordzka, zorganizowana przez panią Aleksandrę Wegner oraz panią Alinę Okonek

Tym razem debata poświęcona była Unii Europejskiej i wpływowi dyrektyw unijnych na polską gospodarkę. Do dyskusji zainspirowały uczniów obchody 10-lecia członkostwa Polski we wspólnocie. Debatę poprzedziło spotkanie z zaproszonymi gośćmi: panią dyrektor ZSO Urszulą Piotrowską, panem Piotrem Mówińskim, dyrektorem TOK-u oraz panem Przemysławem Dykiertem, specjalistą ds. funduszy europejskich z P.W. Łuc...
40 lat pracy zawodowej - jubileusz dyrektora SP w Raciążu
Czytaj całość
Jubileusz 40-lecia pracy zawodowej obchodzi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu Irena Szwankowska. Z tej okazji w środę (14.01) w Gminnym Zespole Oświatowym odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wręczył szanownej jubilatce list gratulacyjny i kwiaty.

Składając życzenia, burmistrz podkreślił, iż praca w oświacie, a zwłaszcza na stanowisku dyrektora szkoły, to niełatwe zadanie. „Z dumą przyznaję jednak, że pani dyrektor radzi sobie doskonale” – zaznaczył.

Pani Dyrektor ży...
Karol Żmich z ZSLiT w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Czytaj całość
71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich uczeń z ...
Konkurs informatyczny Bóbr w ZSLiT
Czytaj całość
IX Konkurs Informatyczny Bóbr dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się w piątek, 5 grudnia 2014 roku. Wzięło w nim udział 25 uczniów Technikum Informatycznego. Po przeliczeniu punktacji okazało się, że I miejsce zdobyła klasa IVTI. Na kolejnych miejscach klasy: IITI, IIITI i ITI.

Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Karol Mucha (IIITI). Drugie miejsce zajął Maciej Żygowski (IITI), a trzeci był Hubert Rybczyński (IVTI).

Najlepsze klasy i uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
XXIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Czytaj całość
Olimpiada, której autorem jest Polski Czerwony Krzyż w bieżącym roku była rozgrywana po raz dwudziesty trzeci .Olimpiada ma charakter otwarty i mogą wziąć w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  różnego typu w całej Polsce, w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych. Corocznie rozgrywana jest w etapie szkolnym, rejonowym - (powiatowym), okręgowym - (wojewódzkim ) i centralnym. Laureaci walczą o Indeks Instytutu Medycznego w Łodzi.

Realizację zadania Oddział Rejonowy PCK w Tucholi rozpoczął w m...
Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa
Czytaj całość
Tradycja wysyłania kart świątecznych jest obecnie trochę zapomniana, ale nie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi.

18 grudnia 2014 został w ZSLiT rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim. Został on zorganizowany przez panią Katarzynę Chęcińską-Sowę , nauczycielkę języka niemieckiego , a skierowany był do gimnazjalistów z całego powiatu tucholskiego oraz do uczniów ZSLiT.

Wyniki konkursu są następujące:

Gimnazja:
Spotkanie z historią regionalną pt. "Obóz jeńców i internowanych w Tucholi 1914-1923"
Czytaj całość
W czwartek 11 grudnia 2014 r. w sali multimedialnej odbyło się spotkanie z historią regionalną poświęcone obozowi jeńców i internowanych z lat 1914-1923. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi cykl spotkań poświęconych historii regionalnej organizuje od 2004 r. W kolejnych latach tucholskiej młodzieży i mieszkańcom naszego powiatu były przybliżane sylwetki osób wydarzenia historyczne związane z naszą Małą Ojczyzną. Przy organizacji każdej z nich współpracujemy ze szkołami gimnazjalnymi lub ponadgimnazjalnymi.

Tegoroczny temat spotk...
20-lecie Tucholskiej Szkoły Realnej (FOTO)
Czytaj całość
W piątek 12 grudnia Tucholska Szkoła Realna obchodziła 20-lecie istnienia. Organem prowadzącym szkołę jest Społeczne Towarzystwo Edukacyjne z siedzibą w Bydgoszczy. Od początku funkcję dyrektora placówki pełni Stanisław Łangowski.

Uroczystości 20-lecia szkoły odbyły się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Obchody uświetnił występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych. Nie obyło się również bez występów uczniów, kwiatów, życzeń czy tortu.

(red.) ...
Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza” rozstrzygnięty
Czytaj całość
8 grudnia br. odbył się V Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza” dla gimnazjów zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży w Tucholi.

Na konkurs zgłoszono 22  uczestników z gimnazjów powiatu tucholskiego klas I - III.

Jury obradowało w składzie: Ewa Ossowska, nauczyciel polonista - Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych - autorka dy...
Pióro Starosty dla absolwentki WSZŚ
Czytaj całość
W dniu 6 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zgodnie z tradycją Starosta Tucholski ufundował pióro dla najlepszego absolwenta uczelni z Powiatu Tucholskiego. W tym roku była nim Milena Jaroch, która ukończyła kierunek Architektura Krajobrazu.

W imieniu Starosty Tucholskiego list gratulacyjny odczytał i nagrodę wręczył członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik.
(mat. Starostwo Powiatowe) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106    >  >>  >|