Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Licealiści z "Nowodworka" najlepiej udzielali pierwszej pomocy
Czytaj całość
W sobotę 26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbył się etap rejonowy XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża szkół ponadgimnazjalnych. Udział wzięły 4 pięcioosobowe zespoły ratowników ze szkół ponadgimnazjalnych, których po stacjach oprowadzali łącznicy. Towarzyszyli im też nauczyciele oraz opiekunowie zespołów. Pierwsze miejsce, tak jak w roku ubiegłym, zdobył zespół z Liceum Ogólnokształcącego i tym samym zakwalifikował się do udziału w Mi...
Zakończenie roku szkolnego absolwentów ZSLiT
Czytaj całość
Z ogromną przyjemnością uczestniczyłam w uroczystościach zakończenia roku szkolnego absolwentów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

Na scenie mogliśmy przeczytać parafrazę powiedzenia Pawła Jasienicy-„ Nie wystarczy iść- trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku”. Jestem przekonana, iż młodzież, która właśnie otrzymała świadectwa ukończenia ZSLiT swój właściwy kierunek odnajdzie.

Wielką radością było dla mnie wręczenie Ani Przybylskiej- najlepszej uczennicy Technikum Gastr...
Gratulacje od burmistrza dla przyszłych posłanek na Sejm Dzieci i Młodzieży
Czytaj całość
Uczennice klasy pierwszej Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Konstancja Aszendorf i Oliwia Szymczak zdobyły mandaty poselskie i wezmą udział w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Zobacz również: Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?

Z tej okazji w poniedziałek (28.04) uczennice otrzymały z rąk Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tucholi Pawła Cieślewicza listy gratulacyjne.
Obrady XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się w ...
Burmistrz nagrodził najlepszych w konkursie „Obrona Cywilna Wokół Nas”
Czytaj całość
W czwartek (24.04) zakończył się gminny etap wojewódzkiego konkursu plastycznego pod nazwą „Obrona Cywilna Wokół Nas”. Uroczystego wręczenia nagród laureatom dokonał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Obrona Cywilna Chroni Ciebie i Twoje Otoczenie”. Do Urzędu Miejskiego w Tucholi wpłynęło 79 prac plastycznych z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa w Legbądzie,
- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie,
- Szkoła Podstawowa w Raci...
Rozstrzygnięto konkurs „Wielkanocna kompozycja”
Czytaj całość
165 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Wielkanocna kompozycja” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży pn. „Kraina pana Czytalskiego” w Tucholi. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z gminy Tuchola.

Nagrodzono w sumie 26 uczestników konkursu, których prace oceniane były w 4 kategoriach wieku :

    Przedszkolacy - 61 prac,
    uczniowie klas I-III – 68 prac,
    uczniowie klas IV – VI - 27 prac,<...
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Cekcynie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W Gimnazjum w Cekcynie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W realizacji zawodów brał również udział  przedstawiciel z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wraz z furgonem profilaktyczno-edukacyjnym.

W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w piątek (11.04.14) w Gimnazjum w Cekcynie uczestniczyło po pięć szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu tucholskiego. Każda drużyna reprezentująca "podstawówkę" miała po c...
Weź udział w ekologicznym konkursie
Czytaj całość
Na konkurs pt. „Człowiek i przyroda – Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” można zgłaszać prace plastyczne lub fotograficzne. Ich temat to współistnienie człowieka i środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem roli Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”.

Sposób interpretacji tematu jest dowolny. Konkurs plastyczny oceniany będzie w trzech kategoriach wiekowych:
KLASY 1-3 szkoły podstawowej,
KLASY 4-6 szkoły podstawowej
oraz KLASY 1-3 gimnazjum.

W konkursie fotograficz...
Miejsc w przedszkolach nie zabraknie
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi spotkał się z dyrektorem Gminnego Zespołu Oświatowego oraz dyrektorami przedszkoli. Na spotkaniu poinformowano, iż w wyniku przeprowadzonego naboru do przedszkoli może zabraknąć około 60 miejsc w placówkach w Tucholi.

W związku z tym Burmistrz Tucholi, z uwagi na prowadzoną w gminie politykę prorodzinną, zdecydował o przekazaniu środków finansowych na adaptację dodatkowych pomieszczeń w przedszkolach nr 1 i 2 w Tucholi, co umożliwi wygenerowanie dodatkowych 45 miejsc, aby mogły być przyjęte wszystkie dzieci. To kolejna, po...
Drzwi otwarte w ZSLiT (FOTO)
Czytaj całość
"Drzwi otwarte" szkoły stwarzają okazje dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia, wyposażeniem pracowni komputerowych oraz przedmiotowych, kół zainteresowań oraz samego budynku. Na odwiedzające grupy gimnazjalistów czekali uczniowie oraz nauczyciele którzy oprowadzali po salach lekcyjnych oraz terenie szkoły.
(red.) ...
"Tuchola is also happy" - zobacz jak cieszy się nasze miasto!
Czytaj całość
Była moda na kręcenie filmików w stylu "My Słowianie", a ostatnio w sieci coraz większą popularność zdobywają teledyski nagrywane do piosenki Pharrella Williamsa - Happy. Był Olsztyn, Warszawa, Łódź i inne miasta, a teraz przyszła pora na Tucholę.

„Tuchola is also HAPPY” – taki tytuł nosi teledysk, który nakręcili uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty Połczyńskiego w Tucholi. Zobaczcie, jak cieszy się nasze miasto!
(red.)
Wybierz stronę: |<  <<  <  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124    >  >>  >|