Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Za kaszlnięcie nikt nie wyleci z matury
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock       Tegoroczne egzaminy odbędą się w nowym reżimie sanitarnym. Wywołuje to lawinę pytań - w tym m.in. o mierzenie temperatury, kwestię kwarantanny i obowiązek noszenia maseczek. Alergicy nie mają się czego obawiać, kaszlnięcie lub kichnięcie nie sprawi, że zostaną zmuszeni do opuszczenia sali. Natomiast osoby na kwarantannie będą zdawać w innym terminie.
Do matury przystąpi ...
Specjaliści wychowania przedszkolnego nie zastąpią anglistów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Nauczyciele wychowania przedszkolnego żyją nie tylko pandemią - kończy się czas na uzupełnienie kwalifikacji do nauczania języka angielskiego. Boją się o swoje pensum, bo niewielu z nich ma uprawnienia do nauczania języka obcego. W dodatku dyrektorzy przedszkoli bardzo różnie interpretują rozporządzenie w tej sprawie.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 roku...
Samorządowcy apelują o jeszcze jeden termin egzaminu maturalnego
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Maturzyści powinni mieć jeszcze jeden termin na napisanie egzaminu - uważają samorządowcy ze Związku Powiatów Polskich. Zwłaszcza że sytuacji w niektórych województwach daleko do unormowania, chodzi przede wszystkim o Śląsk, gdzie liczba zachorowań rośnie.
Związek Powiatów Polskich sugeruje wprowadzenie w 2020 drugiego terminu dodatkowego przypadającego na początek sier...
Uczennica ze szkoły w Kiełpinie laureatką ogólnopolskiego konkursu w Warszawie
Czytaj całość
Materiał: tuchola.pl   Dotarła do nas bardzo miła informacja o wynikach XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody. Nasza uczennica Wiktoria Galinska z klasy I jest laureatką na szczeblu centralnym w Warszawie - zdobyła III miejsce w kategorii I – „Leśne smakołyki”. GRATULUJEMY! Należą się też gratulacje pozostałym uczestnikom tegoż konkursu, którzy na etapie okręgowym w Bydgoszczy zajęli czołowe miejsca razem z Wiktorią. Są nimi: - w ka...
Odwołanie od matury z krótszymi terminami, ale bez większych zmian
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Epidemia koronawirusa nie wpłynie jakoś szczególnie na zasady składania odwołań od egzaminów maturalnych. Choć rozporządzenie zawiera zmiany w niektórych terminach składania kolejnych dokumentów. Wgląd do prac odbywał się będzie w tradycyjny sposób - choć oczywiście z zachowaniem pewnych środków bezpieczeństwa.

Zasady składania odwołań od egza...
Nie będzie obniżek pensji na uczelniach i w samorządach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Uczelnie publiczne, i samorządy będą wyłączone spod przepisów, które umożliwiają czasowe ograniczanie pensji w budżetówce - zakłada rządowa autopoprawka do projektu tzw. Tarczy 4, która ma wprowadzić dodatkowe narzędzia zapobiegania kryzysowi związanemu z epidemią.

Rząd złożył autopoprawkę do projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów ba...
Praca w szkole jak na dwie zmiany, pensja jak za jedną
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock     Częścią "odmrażania oświaty" są zajęcia dla uczniów z klas I-III oraz konsultacje z nauczycielami. Rodzi to pewne problemy organizacyjne - nauczyciele muszą bowiem realizować z najmłodszymi uczniami zarówno godziny opiekuńczo-wychowawcze, jak i stacjonarne dydaktyczne, kontynuując przy tym pracę zdalną.

Kolejny związany z tym problem to wynagrodzenie i r...
Na maturę w maseczce, ale pisać można bez
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Na maturę trzeba będzie przyjść w maseczce i pozostać w niej aż do zajęcia miejsca na sali. Nos i usta zasłonić trzeba też za każdym razem, gdy do stolika podchodzi nauczyciel. Na egzamin trzeba przynieść własne przybory piśmiennicze, wodę i jedzenie - wynika z wytycznych dotyczących zasad przeprowadzania egzaminów w czasie epidemii koronawirusa.

Sesja maturalna się 8 czerwca. R...
Odmrażanie szkół branżowych trudniejsze niż innych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc   Przywracanie nauki ma także dotyczyć szkolnictwa zawodowego, ale tam sytuacja jest jeszcze trudniejsza niż w pozostałych sektorach edukacji. Nauczyciele przedmiotów zawodowych jeszcze nie widzą, jak w czasie epidemii przeprowadzić praktyczne egzaminy, nie mają także pomysłu na zorganizowanie wymaganych programem praktyk.

- Jeszcze nie wiemy, jak realizować konsultacje z uczniami od 1 czerwca w celu poprawy oceny. Jak będę ...
ZNP i samorządowcy apelują o szybkie i bezpłatne testy na koronawirusa dla nauczycieli i pracowników oświaty
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc Zdjęcie - źródło: iStock   Konieczne jest zapewnienie nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych dostępu do bezpłatnych i szybkich testów na obecność koronawirusa - zaapelował we wtorek do premiera Związek Nauczycielstwa Polskiego w związku z z decyzją rządu o stopniowym uruchamianiu m.in. przedszkoli i szkół. Z podobnym apelem wystąpili też przedstawiciele samorządów.

Zgodnie z decy...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|