Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uczniowie "piątki" już przywitali wiosnę (FOTO)
Czytaj całość
Chociaż rozpoczęcie kalendarzowej wiosny jest za dwa dni (21 marca) to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście już dziś (19.03) barwnym korowodem powitali wiosnę. Każda klasa wyróżniała się innym kolorem, dzieci niosły transparenty, barwne gaiki, no i oczywiście tradycyjną marzannę. Wszyscy uczestnicy przeszli ulicami Rudzkiego Mostu wznosząc okrzyki: „Witaj wiosno !”

(red.) ...
Powiatowe Targi Edukacyjne (FOTO)
Czytaj całość
Malejąca liczba uczniów w gimnazjach, a następnie również w szkołach ponadgimnazjalnych powoduje, że szkoły i inne placówki systemu oświatowego borykają się z problemami słabego naboru uczniów do klas pierwszych i podejmują rywalizację o kandydata. Pomaga w tym profesjonalna kampania promocyjna.

Targi edukacyjne zorganizowane 13 marca w Liceum Ogólnokształcącym na pewno pomogły młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczyły wiedzy niezbędnej w kierowaniu młodych ludzi na właściwą drogę dal...
Nagroda i Stypendium Wójta Gminy Gostycyn
Czytaj całość
Dnia 11 marca 2014 r. w Urzędzie Gminy w Gostycynie uroczyście zostały wręczone stypendia za szczególnie wysokie wyniki w nauce. Stypendia zostały przyznane na podstawie Uchwały Nr IV/22/2015 Rady Gminy Gostycyn z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie przyznawania stypendiów za wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz Zarządzenia Nr 21/2015 z dnia 24 lutego 2015 r.
w sprawie przyznania oraz określenia wysokości stypendiów Wójta Gminy Gostycyn.

Stypendia za wyniki w nauce zostały p...
„Pióro Burmistrza” zdobyła Natalia i to po raz trzeci z rzędu! (FOTO)
Czytaj całość
10 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII Konkursu Ortograficznego pt. „O Pióro Burmistrza”. I miejsce i tytułową nagrodę, już po raz trzeci z rzędu, zdobyła Natalia Hoppe z kl. VI a Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi.

Za takie osiągnięcie Natalia, oprócz pióra, otrzymała od Burmistrza Tadeusza Kowalskiego także specjalny zestaw: monografię Tucholi „Od pradziejów do współczesności” oraz grafikę przedstawiającą tucholski rynek.

...
Burmistrz wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia i... owoce (FOTO)
Czytaj całość
6 marca br. w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie zdolnych. Otrzymało je w sumie 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

Listy gratulacyjne, kwiaty i pamiątkowy długopis wręczył nagrodzonym Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Tucholi Renatą Madej oraz Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Ireneuszem Wesołowskim.

Przyznając nagrody, burmistrz podkreślił, iż uczni...
Uwaga rodzice! Rusza nabór dzieci do przedszkoli i szkół w gminie Tuchola
Czytaj całość

  REKRUTACJA
do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tuchola
  Burmistrz Tucholi
  działając w uzgodnieniu z dyrektorami jednostek oświatowych, informuje o rozpoczęciu rekrutacji dzieci do:

1.  Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Tucholi
2.  Punktów przedszkolnych przy szkołach w Raciążu, Kiełpinie , Stobnie, Legb...
XVII lat krzewienia wiedzy rolniczej w Powiecie Tucholskim
Czytaj całość
19 lutego 2015r. już 17 raz w Tucholi odbyły się spotkania rolnicze organizowane wspólnie przez Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz PRH w Wieszczycach, przy wsparciu Powiatu Tucholskiego

Mottem tegoroczneg spotkana było "Od kukurydzy nie ma odwrotu". Oprócz szkolenia, w części ofcjalnej najbardziej zasłużonym dla szkolenia rolników osobom wręczone zostały pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Na zakończenie tradycyjne już odbyło się losowanie upominków ufundowanych przez sponsorów. Poczęstu...
Nowa pracownia w Technikum Leśnym w Tucholi
Czytaj całość
W Technikum Leśnym w Tucholi odbyło się otwarcie symulacyjnej pracowni zawodowej, będącej patronacką pracownią Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

W dniu 11.02.2015 r. otwarcie pracowni zapoczątkowało uroczyste przecięcie wstęgi przez: dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi Anielę Czyżyk, dyrektora RDLP w Toruniu Janusza Kaczmarka, przedstawicieli Nadleśnictwa Tuchola oraz Nadleśnictwa Woziwoda – Stefana Konczala i Ryszarda Chirrka, przewodniczącego Rady Rodziców Ryszarda Muchowskiego, kierownika szkolenia praktycznego Piotra...
VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Pióro Starosty"
Czytaj całość
Już po raz szósty uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Pióro Starosty”. Organizatorem konkursu, był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi.

Pióro Starosty w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła:

Anna Smieszek z Gimnazjum w Cekcynie

kolejne miejsca i wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

    Michał Jędryczka - Gimnazju...
Na początku ferii - "Jaś i Małgosia" w Operze Nova
Czytaj całość
Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tucholi rozpoczęła ferie zimowe od wyjazdu do Bydgoszczy. Dla dzieci z klas pierwszych była to pierwsza wizyta w gmachu Opery Nova. Patrząc na zadowolone miny należy mieć nadzieję, że nie ostatnia.

Uczestnicy wycieczki obejrzeli baśń operowo-baletową pt. "Jaś i Małgosia". Recenzje po spektaklu były spontaniczne i zróżnicowane, bo nikt nikt nie ocenia tak szczerze, jak bardzo młodzi widzowie. Wojtuś się nudził, Anastazja się wzruszyła, Anię zachwyciła orkiestra, Julka i Maciek zastanawi...
Wybierz stronę: |<  <<  <  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104    >  >>  >|