Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Karolina Dąbrowska - wnioski i interpelacje zgłoszone podczas sesji
Czytaj całość
Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej, radna Karolina Dąbrowska zgłosiła trzy wnioski. Pierwszy dotyczył usunięcia pojemników na odzież, ustawionych przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Piastowskiej, ponieważ ograniczają widoczność poruszającym się tam samochodom. Dwa kolejne wnioski dotyczyły Legbąda, gdzie radna pracuje. Pierwszy z nich to wniosek mieszkańców o udrożnienie studzienek przy parkingu zlokalizowanym przy kościele, drugi to pytanie o możliwość wybudowania kładki dla pieszych nad strumykiem Graniczek, na drodze wojewódzkiej 237, co ...
Dwie uroczystości podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
19 grudnia br. podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza dotyczyła rozstrzygnięcia II edycji konkursu „Mój dom na medal”, a druga uhonorowania Pani Anny Stępień z Kiełpina, właścicielki gospodarstwa ekologicznego.

Listy gratulacyjne i kwiaty wręczyli wyróżnionym Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz.

W konkursie „Mój dom na medal” przyznano następujące nagrody:

PIERWSZA nagroda w kwocie 12....
Zamontowano lampy przy przejściu pomiędzy ulicami Warszawską a Kościuszki
Czytaj całość
Podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi, przewodniczący rady Paweł Cieślewicz przekazał burmistrzowi i radnym wyrazy zadowolenia mieszkańców bloków spółdzielczych przy ul. Warszawskiej z faktu zamontowaniu trzech lamp przy przejściu pomiędzy wspomnianymi blokami a ul. Kościuszki.

Inwestycja ta niewątpliwie poprawiła komfort i bezpieczeństwo licznych przechodniów. Paweł Cieślewicz stwierdził, że celowo podkreśla wykonanie małej inwestycji, bo takie właśnie małe zadania najlepiej świadczą o tym, w jako sposób reaguje si...
Wybrali nowe władze powiatu (FOTO)
Czytaj całość
W poniedziałek 1 grudnia nowo wybrani radni powiatu tucholskiego odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas pierwszej sesji w tajnym głosowaniu wybrano także zarząd powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Michał Mróz będzie nowym starostą tucholskim. W głosowaniu otrzymał 9 głosów, zaś jego kontrkandydatka Dorota Gromowska 8 głosów. Zastępcą starosty został Zenon Poturalski, zaś członkiem zarządu Jerzy Kowalik. Radni wybrali też prezydium rady. Przewodniczącą została Małgorzata Oll...
Tuchola - odbyła się I sesja Rady Miejskiej (FOTO)
Czytaj całość
W czwartek (27 listopada) odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Tucholi. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, przed sesją, przewodniczący Terytorialnej Komisji Wyborczej€“ Grzegorz Straszewski wręczył radnym zaświadczenie o wyborze, po czym najstarszy wiekiem radny Henryk Obuchowski otworzył obrady.

Po złożeniu ślubowania przez wszystkich, 15 radnych, przystąpiono do wyboru przewodniczącego rady. Zgłoszono jednego kandydata,€“ radnego Pawła Cieślewicza. W tajnym glosowaniu kandydat otrzymał 14 głosów (w głosowaniu nie wziął udziału Paweł Cieś...
Wybory do Rady Powiatu - szczegółowe wyniki z Gminy Tuchola
Czytaj całość
Prezentujemy wyniki głosowania do Rady Powiatu Tucholskiego w okręgu nr 1 obejmującego Gminę Tuchola. Prezentowane wyniki pochodzą z opublikowanych protokołów poszczególnych komisji obwodowych, stad możliwe są drobne błędy, za które z góry przepraszamy. Wyniki z innych okręgów opublikujemy, gdy tylko będziemy w ich posiadaniu.

Tucholskie Forum Gminy i Powiatu -€“ RAZEM - 943

1     GRUGEL Zbigniew Józef - 431
2     METKOWSKI Wiktor - 85
3  ...
Zobacz kto został wybrany do Rady Powiatu Tucholskiego
Czytaj całość
Znane są już wyniki do Rady Powiatu Tucholskiego. Poniżej zamieszczamy nazwiska radnych którzy zostali wybrani w niedzielnych wyborach samorządowych.

  Barbara Drewczyńska (Porozumienie Samorządowe dla Powiatu)
Beata Rode (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Halina Janowska-Giłka (Powiat Obywatelski)
Małgorzata Oller (Porozumienie Samorządowe dla Powiatu)
Anna Ziegler (Wspólny Powiat 2014)
Dorota Gromowska (Tucholskie Forum Gminy i Powiatu)
Justyna Wilkiewicz (Wspólny Powiat 2014)
Honorata...
Wyniki wyborów w gminach: Kęsowo, Gostycyn i Lubiewo
Czytaj całość
Podajemy wyniki wyborów na wójta gminy Kęsowo, Gostycyna oraz Lubiewa. Poniżej zamieszczamy również informację kto dostał się do rady gminy.

W Gminie Kęsowo ponownie na fotelu wójta zasiądzie Radosław Januszewski. W Gminie Gostycyn wybory wygrał dotychczasowy sekretarz gminy Ireneusz Kucharsk. Natomiast w Gminie Lubiewo odbędzie się druga tura wyborów w której zmierzą się Henryk Hoppe i Michał Skałecki.

Radni Gminy Kęsowo:
Marzena Kaczyńska, Justyna Banaszek, Witold Ott, Tomasz Linke, Remigi...
Wybory samorządowe: wybory do Rady Miejskiej - szczegółowe wyniki
Czytaj całość
Podajemy szczegółowe wyniki w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Tucholi.
Okręg nr 1.
- Aleksandra KORYTOWSKA  - Przyjazna Gmina Tuchola – 150 głosów
- Stanisław WELTER - Tucholskie Forum Gminy i Powiatu – 149 głosów
 Ryszard KLUNDER – Porozumienie Samorządowe dla Tucholi – 80 głosów
Wiesława SERAFINOWICZ – Polskie Stronnictwo Ludowe – 42 głosy

Okręg nr 2.
- Waldemar KIERZKOWSKI  - Porozumienie S...
Daniel Kożuch ponownie wybrany na wójta Gminy Śliwice
Czytaj całość
Mieszkańcy Gminy Śliwice ponownie wybrali na wójta Daniela Kożucha (KWW Nasza Gmina Śliwice). Daniel Kożuch o stanowisko wójta rywalizował z Przemysławem Spychalskim (KWW Naprzód Gmino Śliwice) oraz Grzegorzem Zielińskim (KWW Wspólna Gmina).
(red.) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57    >  >|