Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Barbara Grontkowska -€“ wniosek w sprawie przebudowy skrzyżowania
Czytaj całość
Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (30 maja 2014 roku), mieszkająca w Raciążu, radna Barbara Grontkowska, złożyła wniosek w sprawie utworzenie tzw. lewoskrętu przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Tuchola -  Chojnice i drogi powiatowej Raciąż -€“ Piastoszyn. Miałoby to poprawić bezpieczeństwo tych, którzy zamierzają skręcić do Piastoszyna lub Raciąża.

Zdaniem radnej, w miejscu tym dochodzi do różnych niebezpiecznych zdarzeń, ponieważ jest to prosty odcinek drogi, samochody poruszają się z dużą predkością, a ki...
Dyżury radnych Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
Dyżury radnych Porozumienia Samorządowego Rady Miejskiej w Tucholi.

     Poniedziałek, 9 czerwca 2014 rok

- Renata Madej i Jan Świerczyński -€“ godz. 15.30 -€“ 17.00, Urząd Miejski w Tucholi, pokój nr 112
- Krzysztof Baran - godz. 17.00 - 18.00, Dom Strażaka w Kiełpinie

Wtorek, 10 czerwca 2014 rok

- Dariusz Karnowski i Henryk Obuchowski -€“ godz. 15.30 -€“ 17.00, Urząd Miejski w Tucholi, pokój nr 112
- Romuald Gierszewski -...
Gmina Tuchola włączyła się do kampanii „Postaw na rodzinę”
Czytaj całość
Kampania „Postaw na rodzinę” jest jednym z elementów Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w gminie Tuchola, a jej głównym przesłaniem jest podkreślenie roli rodziny w profilaktyce uzależnień oraz promowanie odpowiedniego rodzicielstwa.

Ciekawe materiały promują wspólne spędzanie wolnego czasu i dawanie dobrego przykładu. Przypominają, że siła człowieka tkwi w rodzinie, a bliższe relacje z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami dają nam siłę do pokonywania trudności życiowych.
Konferencja prasowa samorządowców w Dzień Dziecka
Czytaj całość
Największe hity z Akademii Pana Kleksa, płynące z balkonu biura senatora Andrzeja Kobiaka, nagrody, słodkie niespodzianki, konkursy i zabawy - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na dzieci na bydgoskim Placu Wolności. Wszystko to senator zadedykował specjalnie dla najmłodszych.

Z racji tego wspaniałego święta nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu. Dobra Wróżka oraz jej pomocnicy rozdawali słodkości, prowadzili konkursy, zachęcali do malowania i rysowania. Na każdego czekała słodka niespodzianka. Pan Kleks zabawiał wszystkich - nie ty...
Burmistrz Tucholi otrzymał absolutorium
Czytaj całość
Oklaskami przyjęli radni wynik głosowania, podczas Sesji Rady Miejskiej, o udzieleniu absolutorium dla Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego, z tytułu wykonania budżetu Gminy  za rok 2013.  W głosowaniu wzięło udział 19 radnych. Głosowanie było jednomyślne.

Absolutorium to potwierdzenie przez radę gminy, że burmistrz prawidłowo zrealizował budżet gminy, czyli zgodnie z prawem wydał publiczne pieniądze. Absolutorium jest rodzajem kontroli rady gminy nad burmistrzem w zakresie wykonania budżetu i jest wyrazem oceny jego działalności. Rada anali...
Waldemar Kierzkowski - wnioski w sprawie ul. Chojnickiej i studni na rynku
Czytaj całość
W materiałach przygotowanych na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy piątek, 30 maja, znalazły się odpowiedzi na wnioski zgłoszone przez radnego Waldemara Kierzkowskiego. W pierwszym z nich radny wnosi o dokonanie remontu ulicy Chojnickiej oraz ograniczenie parkowanie przy tej ulicy. W odpowiedzi burmistrza czytamy min. że Urząd Miejski w Tucholi przygotowuje dokumentację aplikacyjną do nowego konkursu w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych" - tzw. "schetynówek"

W ramach tego projektu pl...
Ireneusz Wesołowski - czy będą ławki przy ścieżce rowerowej do Rudzkiego Mostu?
Czytaj całość
Taki wniosek podczas sesji złożył radny Ireneusz Wesołowski. Ławki te miałyby służyć starszym osobom idącym na cmentarz komunalny. W odpowiedzi burmistrz poinformował radnego, że po jego wniosku odpowiednie pismo w tej sprawie skierowano do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tucholi zarządcy gruntów Samorządu Województwa, na których usytuowana jest ścieżka.

 

mat: bip.miasto.tuchola.pl ...
Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Śliwicach
Czytaj całość
8 maja 2014r. Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch podpisał umowę na wykonanie inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Śliwicach – Etap II oraz budowa sieci wodociągowej z przyłączami w Śliwicach - Wybudowania i Lińsk - Wybudowania Gm. Śliwice”.

Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Usług Technicznych AGH Atlasiński i Wspólnicy Spółka Jawna z Poznania. Nadzór inwestorski pełnić będzie APIS Autorska Pracownia Inżynierii Sanitarnej z Piły.

W ramach inwesty...
XLI sesja Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
Dnia 25 kwietnia 2014r. (piątek) - w sali 203 Urzędu Miejskiego, pl. Zamkowy 1 odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej w Tucholi. Początek sesji o godz. 900. Materiały sesyjne dostępne są TUTAJ.

                                   

Porządek obrad:

1. Stwierdzenie quorum.
2. Otwarcie sesji.
3. Wybór sekretarza  sesji.
4. Przyjęcie pr...
Miejsc w przedszkolach nie zabraknie
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi spotkał się z dyrektorem Gminnego Zespołu Oświatowego oraz dyrektorami przedszkoli. Na spotkaniu poinformowano, iż w wyniku przeprowadzonego naboru do przedszkoli może zabraknąć około 60 miejsc w placówkach w Tucholi.

W związku z tym Burmistrz Tucholi, z uwagi na prowadzoną w gminie politykę prorodzinną, zdecydował o przekazaniu środków finansowych na adaptację dodatkowych pomieszczeń w przedszkolach nr 1 i 2 w Tucholi, co umożliwi wygenerowanie dodatkowych 45 miejsc, aby mogły być przyjęte wszystkie dzieci. To kolejna, po...
Wybierz stronę: |<  <<  <  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59    >