28 lutego 2018: Premiera thrillera „Martwa jesteś piękna” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

28 lutego 2018: Premiera thrillera „Martwa jesteś piękna”

Prezentujemy recenzję książki Belindy Bauer:  "Martwa jesteś piękna", która do księgarń trafi juz 28 lutego 2018 roku.

Nasze recenzje filmowe

 

 
   

 

On, seryjny morderca, dla rozgłosu zabija w miejscach publicznych. Ona, reporterka kryminalna, by zadowolić wymagającego szefa, chce zawsze być pierwsza na miejscu zbrodni. Jednak nie wie jeszcze, że sama także może stać się ofiarą… Premiera thrillera „Martwa jesteś piękna” już 28 lutego.

Dla Eve Singer śmierć to chleb powszedni. Jest dziennikarką kryminalną, której kariera utknęła w martwym punkcie. Chcąc spełnić oczekiwania wymagającego szefa i utrzymać posadę, zrobi wszystko, by zdobyć jako pierwsza najkrwawszy news i zadowolić głodnych sensacji widzów. Okazja nadarza się w jeden z grudniowych wieczorów gdy wracając do domu dostrzega podążającego za nią mężczyznę. Przerażona Eve stawia wszystko na jedną kartę i prosi go, by ją odprowadził. Okazuje się, że ta zagrywka ratuje jej życie, ponieważ mężczyzna to poszukiwany przez policję seryjny morderca. Mężczyzna potrzebuje publiczności, którą może mu zagwarantować pracująca w telewizji Eve Singer. Pozorna współpraca tych dwojga szybko przeradza się jednak w niebezpieczną grę. Czy Eve zdoła uchronić siebie i swoich bliskich?

„Martwa jesteś piękna” Belindy Bauer to inteligentny, trzymający w napięciu thriller, którego atutami są soczyste opisy zbrodni i ciekawa konstrukcja bohaterów. Seryjny morderca i zależna od niego dziennikarka przywołują skojarzenia z parą bohaterów „Milczenia owiec” - psychopatycznym       zabójcą i prowadzącą sprawę brutalnych morderstw policjantką. Autorka, która pracowała jako scenarzystka, doskonale wie, jak umiejętnie stopniować napięcie i w odpowiednim momencie podkręcić tempo akcji.

Nóż wszedł w ciało i popłynęła ciepła krew, zalewając jego ręce. Ogarnęła go radość tworzenia. Na początku dziewczyna rzucała się po podłodze jak ryba wyciągnięta z wody, jednak kiedy zrozumiała swoją sytuację, uspokoiła się i umarła tak jak powinna. Pięknie. Patrzyła na niego oczami pełnymi wdzięczności, aż w pewnym momencie jej spojrzenie zgasło. Kiedy zrobiła się pusta w środku, poczuł, że coś go wypełnia. Po raz pierwszy od bardzo dawna zaczęło bić jego serce.

                                                                                                                                                  - fragment książki

Belinda Bauer za swój debiut („Szczątki”) została uhonorowana nagrodą CWA Gold Dagger dla najlepszego kryminału, a w 2013 roku otrzymała CWA Dagger in the Library za całokształt twórczości. Książki znanej już polskim czytelnikom brytyjskiej pisarki przetłumaczono do tej pory na dwadzieścia dwa języki.

Autor: Belinda Bauer

Tytuł: „Martwa jesteś piękna”

Tłumaczenie: Paweł Wolak

Data premiery: 28.02.2018

Wydawnictwo: MUZA SA

Liczba stron: 448

Księgarnia Internetowa MUZA SA