3 lata z rzędu zostali Mistrzami Województwa Kujawsko–Pomorskiego! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

3 lata z rzędu zostali Mistrzami Województwa Kujawsko–Pomorskiego!

Spektakularny sukces tucholskich zawodników

Materiał: tuchola.pl
 

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski gościł w piątek (12.11) młodych piłkarzy – drużynę MLKS „Arko” Tuchola. Do spotkania dołączył także minister – członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który odwiedził dziś Tucholę w związku z briefingiem prasowym na temat rządowego projektu „Polski ład”.

Była ku temu znakomita okazja. Piłkarze mają na swoim koncie wspaniałe osiągnięcia. Przez ostatnie 3 lata z rzędu zostali Mistrzami Województwa Kujawsko–Pomorskiego (dwukrotnie w kategorii młodzików w piłce 9-osobowej i raz w kategorii trampkarzy w piłce 11–osobowej).

Jest to ogromny sukces wszystkich młodych piłkarzy trenujących w drużynie oraz wyróżnienie dla całego klubu MLKS Tucholanki Tuchola (nikt w historii klubu nie dokonał tak spektakularnego wyczynu).

Za osiągnięciami drużyny idą również wyróżnienia indywidualne dla chłopców, którzy są zauważani przez trenerów kadry województwa kujawsko–pomorskiego i zapraszani na konsultacje szkoleniowe oraz mecze mistrzowskie – aż 9 zawodników miało okazję zaprezentować się na takich konsultacjach.

Dodajmy, że w drużynie trenuje 22 zawodników.

Burmistrz Tadeusz Kowalski pogratulował chłopcom, prosząc jednocześnie „o więcej”, następnie wręczył drobne upominki.
Słowa uznania i podziękowania skierował również do trenera drużyny Arkadiusza Gostomskiego i kierownika Arkadiusza Alichniewicza.