59. Dni Borów Tucholskich - podsumowanie (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

59. Dni Borów Tucholskich - podsumowanie (ZDJĘCIA)

Materiał: Facebook Gmina Tuchola
 

59. Dni Borów Tucholskich za nami. To były trzy dni przepełnione atrakcjami. Były to zarówno imprezy, które na stałe wpisały się do kalendarza obchodów naszego regionalnego święta, jak i zupełne nowości, jak choćby trzy wieczorne koncerty znanych wykonawców z Polski i zagranicy oraz niezwykle ciekawe i przepełnione pozytywną energią spotkanie z Honorowym Patronem 59. Dni Borów Tucholskich Aleksandrem Dobą.

Piątek (20 lipca)

Świętowanie rozpoczęło się już w piątkowe (20 lipca) przedpołudnie od „Święta patronki Tucholi św. Małgorzaty”, w ramach którego członkowie Borowiackiego Towarzystwa Kultury zaprosili wszystkie dzieci do wspólnego budowania średniowiecznego grodu. Efekty tej pracy były zachwycające. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

Z kolei we wczesnych godzinach wieczornych w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Tucholi odbyła się msza św. w intencji miasta i mieszkańców, a po niej uroczystości przy pomniku św. Małgorzaty. Święto zakończyło się tradycyjnym dzieleniem „chleba św. Małgorzaty” – daru tucholskich piekarzy.

Pierwszą odsłoną koncertową był zaś występ belgijskiego wykonawcy DANZELA. Support: zespół ROOMX. Tego wieczoru na terenie zielonym przy ul. Witosa królowały rytmy dance. Całość zakończyła zabawa z DJ’em.

Sobota (21 lipca)

Drugi dzień obchodów 59. Dni Borów Tucholskich rozpoczął się już rano od XXXIV Festiwalu Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza. Na rynku w Tucholi rozbrzmiewała muzyka i sygnały myśliwskie wygrywane w ramach przeprowadzanych konkursów. Niewątpliwie „smaczkiem” tegorocznej edycji festiwalu była możliwość degustacji wyrobów z dziczyzny i myśliwskiego bigosu.

W tym samym czasie, również na rynku, rozstawione były stoiska Lasów Państwowych pod hasłem” Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Dla odwiedzających przygotowano konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych szereg atrakcji – quizy, kolorowanki, układanie puzzli, itp. Można było też otrzymać sadzonki drzew.

Zainteresowani mogli wziąć udział również w „Kiermaszu charytatywnym” prowadzonym przez Parafialny Zespół Caritas.

Tego dnia na rynku gościliśmy także mobilne studia radiowe: Weekend FM oraz PiK. Przez cały dzień na antenie obu rozgłośni „królowała” Tuchola i 59. Dni Borów Tucholskich. Wypowiadali się m.in. burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury Piotr Mówiński, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Patron Honorowy 59. DBT Aleksander Doba. Audycji Radia Weekend FM można odsłuchać TUTAJ, a Radia PiK TUTAJ

W sobotę ulicami Tucholi już po raz siódmy przeszedł Historyczny Pochód Borowiaków. W jedną z postaci – arcybiskupa Jakuba Świnkę – wcielił się Patron Honorowy 59. Dni Borów Tucholskich Aleksander Doba. Barwny korowód wzbudzał ogromne zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i przybyłych gości. Towarzyszyła mu sympatyczna i radosna atmosfera.

Pochód zakończył się w Parku Zamkowym, gdzie odbywał się Dzień Folkloru Borowiackiego. Więcej o tej znakomitej imprezie można przeczytać TUTAJ

Na „Dzień Folkloru Borowiackiego” przybył również Patron Honorowy 59. Dni Borów Tucholskich Aleksander Doba. Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury Piotr Mówiński wręczył naszemu patronowi nietypowy prezent – jego podobiznę wykonaną w technice batiku.

Wieczorem na terenie zielonym przy ul. Witosa w Tucholi wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Szymon Wydra & Carpe Diem. Panowie nie szczędzili swoim fanom dobrej pop rockowej muzyki. Zagrali zarówno te najbardziej znane, jak i nowsze utwory. Publiczność bawiła się znakomicie. A na zakończenie odbyła się dyskoteka pod chmurką z DJ’em.

Niedziela (22 lipca)

Obchody trzeciego dnia 59. DBT rozpoczęły się już wczesnym rankiem – od Otwartego Konkursu Wędkarskiego, jaki rozpoczął się w stanicy wędkarskiej nad jeziorem Głęboczek już o godz. 5:30. Nieco później, na boisku do piłki plażowej nad jez. Głęboczek rozegrano też Turniej Piłki Plażowej o Puchar Borów Tucholskich.

Niedzielne popołudnie to z kolei spotkanie pod hasłem: Happy Fest Tour 2018 „To się w dobie nie mieści – czyli jak Aleksander Doba trzykrotnie przepłynął Atlantyk”. Do hali widowiskowej OSiR w Tucholi przybyło blisko 200 osób i z pewnością było warto! Uczestnicy spotkania obejrzeli film „HAPPY OLO – pogodna ballada o Olku Dobie”, mieli okazję zobaczyć kajak OLO (największy na świecie!) oraz posłuchać niesamowitych, przepełnionych pozytywną energią i wyśmienitym humorem opowieści Aleksandra Doby. Była też okazja do nabycia książek z autografem naszego bohatera i wykonania pamiątkowych zdjęć. Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ

Kulminacją obchodów 59. Dni Borów Tucholskich był koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Jary Oddział Zamknięty. Support zagrała formacja Nagła Zmiana Klimatu. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się wyśmienicie. Jary OZ zagrał zarówno swoje starsze, sprawdzone przeboje, jak i najnowsze utwory. Podczas koncertu panowała energetyczna atmosfera.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 59. Dni Borów Tucholskich.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za trud włożony w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprez! Życzymy kolejnych sukcesów organizacyjnych i wiele, wiele satysfakcji.

Wyrazy ogromnej wdzięczności składamy naszym niezawodnym SPONSOROM. Są to:

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Tucholi

Firma EKO-TANK Sp. z o.o. w Osiu

GZELLA INVESTMENTS Sp. z o.o. w Osiu

Bank Spółdzielczy w Tucholi

Bank PKO BP SA

Hurtownia „HYDRAULIK” w Tucholi

Firma Dachy z Borów s.c.

 

Słowa uznania kierujemy również do naszych PARTNERÓW:

Powiat tucholski

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Klub Motocyklowy „AUROCHS”

Galeria BRAMA POMORZA – Zaproszenie zawsze aktualne

 

Serdecznie dziękujemy również naszym PATRONOM MEDIALNYM:

Radio WEEKEND FM

Tygodnik Tucholski

Gazeta Pomorska

Powiązane galerie: