61. Dni Borów Tucholskich oficjalnie rozpoczęte (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

61. Dni Borów Tucholskich oficjalnie rozpoczęte (ZDJĘCIA)

Materiał: Facebook Gmina Tuchola
 
Dziś (17.07) w samo południe na rynku w Tucholi zostały otwarte 61. Dni Borów Tucholskich. Burmistrz Tadeusz Kowalski w swoim przemówieniu zaznaczył, że mają co prawda inną formułę, niż zwykle - z uwagi na pandemię - jednak atrakcji nie zabraknie.
W trakcie uroczystego otwarcia tegorocznej edycji DBT burmistrz wraz z panią Marią Ollick, honorową obywatelką Tucholi, przecięli symboliczną wstęgę na znak odsłonięcia ławeczki upamiętniającej 100-lecie powrotu Tucholi do Polski.
„Zapraszamy mieszkańców i gości do wykonywania pamiątkowych zdjęć na ławeczce” – zachęcał burmistrz Tadeusz Kowalski.
Na pierwszych chętnych długo czekać nie trzeba było
Gościmy także wóz transmisyjny Radia PiK, które sprawuje patronat medialny nad 61. DBT.
A co w programie na dziś? Na rynku trwają Targi staroci, jest też stoisko Lasów Państwowych – Nadleśnictwo Tuchola.
Zapraszamy również do Muzeum Borów Tucholskich na wystawę „Skarby z muzealnego strychu”, a przy okazji - przez cały weekend (17 – 19.07) - na Kiermasz Sztuki Ludowej (w godz. 11:00 - 15:00) przy muzeum.
O godz. 16:00 w Parku Zamkowym (za Urzędem Miejskim w Tucholi) rozpoczyna się z kolei I Festiwal Food Trucków Spragnieni nowych doznań smakowych będą mogli wybierać dania i przysmaki z kuchni całego świata.
Natomiast o godz. 17:00 w Książnicy Tucholskiej prezentacja albumu pt. „Tucholscy malarze”. Co prawda wstęp tylko za okazaniem zaproszeń, ale zachęcamy też do nabycia tego albumu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Tucholi.
Cały program 61. Dni Borów Tucholskich znajduje się na plakacie i pod adresem:

ZDJĘCIA