Bezbłędna Natalia Hoppe po raz drugi zdobyła "Pióro Burmistrza" - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Bezbłędna Natalia Hoppe po raz drugi zdobyła "Pióro Burmistrza"

W poniedziałek 24 lutego 2014 r. odbył się VII Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza", na który zgłoszono 35 uczestników ze szkół podstawowych klas IV-VI z gminy Tuchola. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło 25 lutego 2014. Prace uczniów oceniało jury w składzie: Hanna Szramka, Monika Słomińska, Sylwia Kożuch, Halina Gut i Anna Kozłowska.

Najwięcej trudności w pisaniu uczestnikom konkursu sprawiły wyrazy: wehikuł, Hiszpanię, Wielką Brytanię (odmiana w bierniku), tucholanką, oryginalny, pisownia wielkich liter np. Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Borów Tucholskich, ortografii.

Nagrodę główną ,,Pióro Burmistrza" - zdobyła Natalia Hoppe z kl. V SP nr 3 w Tucholi - praca bez błędu ortograficznego!

II miejsce zajęła Aleksandra Mieczkowska z kl. VI SP nr 3 w Tucholi
III miejsce zajęli Weronika Meller (SP nr 1 w Tucholi) Julia Mucha (SP nr 5 w Tucholi), Szymon Mucha (SP nr 1 w Tucholi)Na zdjęciu: Natalia Hoppe z rąk Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego odbiera głowną nagrodę.

WYRÓŻNIENIA otrzymali: Bartosz Klafetka- kl. V SP nr 3 w Tucholi Aleksandra Krenska z kl. V SP w Legbądzie Anastazja Nagórka z kl. V SP nr 5 w Tucholi Agata Stopa z kl. IV SP nr 1 w Tucholi Mateusz Okonek z kl. VI SP w Raciążu


(red.)
(mat. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi)