Brusy. Puchar Polski – Masters Polska 2018. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Brusy. Puchar Polski – Masters Polska 2018.

 

Puchar Polski 2017

 

8 kwietnia 2018 roku w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Polski. Wydarzeniu sportowemu patronuje Burmistrz Brus Witold Ossowski

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Puchar Polski, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.

 

Puchar Polski jest zaliczany do rankingu Masters Polska 2018, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce. 

Na Puchar Polski zaprasza Burmistrz Brus oraz zespół gospodarzy Ze Brus.  Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będzie telewizor 32 calowy. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Puchar Polski jest dedykowany pamięci baśkarzy zespołu Ze Brus – Michała Czarnowskiego i Tadeusza Napiątka, którzy odnosili liczne sukcesy sportowe.

Puchar Polski, zostanie rozegrany w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - ul. Dworcowa 18. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 8 kwietnia 2018 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Witold Ossowski – Burmistrz Brus

Stanisław Kobus – Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach

 

Na Puchar Polski do Brus, zapraszają:

Polska Federacja Baszka - Kop,

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.