Budżet Obywatelski 2021: bez rejonizacji... - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Budżet Obywatelski 2021: bez rejonizacji...

Materia: tuchola.pl

Budżet Obywatelski 2021: bez rejonizacji, jedna karta z zadaniami, głosowanie w mieście i sołectwach

W piątek (22.11.2019) radni gminy Tuchola przyjęli uchwałę ws. Budżetu Obywatelskiego gminy Tuchola w 2021 roku. Do dotychczasowego regulaminu, obowiązującego przy I edycji BO, wprowadzono kilka zmian.

Zobacz też art. w Gazecie Pomorskiej

Co prawda nie będzie możliwości głosowania przez internet, co jest podyktowane troską o ochronę danych osobowych (jednym z elementów takiego głosowania jest podanie numeru pesel, a informacje prasowe docierające z innych miejscowości nie są w tym względzie optymistyczne), ale mieszkańcy będą mieli możliwość oddania głosu w miejscu swojego zamieszkania. Planowane jest bowiem głosowanie zarówno w Urzędzie Miejskim w Tucholi, jak i w poszczególnych sołectwach w wyznaczonych dniach i godzinach (16:00 – 19:00).

„Jeżeli mieszkaniec Raciąża nie zdąży zagłosować u siebie, będzie mógł to zrobić w każdym innym miejscu, np. Kiełpinie, Tucholi czy Legbądzie, ponieważ w mieście i wszystkich sołectwach w określonych godzinach pojawią się te same dokumenty, ta sama karta do głosowania, ta sama urna” – podkreślił Paweł Cieślewicz, przewodniczący zespołu d. Budżetu Obywatelskiego gminy Tuchola.

Kolejną zmianą jest brak rejonizacji. Mieszkańcy sołectw będą więc mogli głosować na projekty dot. miasta, a mieszkańcy miasta na te dot. sołectw. Poza tym wszystkie zadania zostaną umieszczone na jednej karcie do głosowania. O kolejności ich zamieszczenia zdecyduje wynik publicznego losowania.