Bydgoszcz THE WALL Show /7.marca 2020 - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Bydgoszcz THE WALL Show /7.marca 2020

Po sukcesach w innych miastach Bydgoszcz THE WALL Show powraca do macierzy.

Już 7.03.2020 będzie można znów zobaczyć to widowisko.


 

Legendarna płyta THE WALL (Pink Floyd) zagrana w całości na żywo przez THE ECHOES PROJECT z towarzyszeniem chóru dziecięcego ("Mała Formacja Chóralna") oraz wyświetlanym w tle widowiska oryginalnym polskim filmem „THE WALL” ukazującym losy Polishpinka.

To więcej niż koncert. To całe widowisko muzyczno-filmowe z elementami parateatralnymi.

Bydgoszcz The Wall Show miało swoją premierę w Bydgoszczy w 2014 r. i od tego czasu prezentowane było w wielu miastach w Polsce. W 2017 r. po raz pierwszy w tle widowiska prezentowana jest nowa wersja filmu, ukazująca losy Polishpinka.

Zespół THE ECHOES PROJECT wykonuje THE WALL z dbałością o każdy szczegół. Dotyczy to zarówno warstwy dźwiękowej jak i brzmieniowej. Gitarzyści zespołu grają na Fenderach, których specyfikacja jest maksymalnie zbliżona do Fenderów używanych przez Davida Gilmoura w okresie THE WALL. Korzystają oni także z charakterystycznych dla gilmourowego brzmienia analogowych efektów (jak np. big muff czy electric mistress). To wszystko w połączeniu z bezbłędnym hammondowym brzmieniem klawiszy powoduje, że każdy fan zespołu Pink Floyd rozpozna w tej muzyce dźwięki i brzmienie tej legendarnej płyty.

Pierwowzorem dla muzyki wykonywanej przez zespół THE ECHOES PROJECT jest po części płytowa wersja THE WALL. W wielu miejscach zespół korzysta jednak także z wersji koncertowych, znanych z trasy koncertowej, jaką Pink Floyd odbyło po wydaniu tej płyty (zebranej później na płycie Is there Anybody Out there? The Wall Live 1980–81). Wersje koncertowe są bardziej rozbudowane i czasami brzmią nieco ostrzej niż na płycie.

Oprócz warstwy muzycznej istotnym składnikiem Bydgoszcz THE WALL Show jest także specjalnie nakręcony na użytek tego widowiska film Jarka Kuropatwińskiego „THE WALL”. Film ten oparty jest na animacji połączonej ze zdjęciami archiwalnymi. Jest on wyświetlany w trakcie przedstawienia i stanowi ilustrację do muzyki. Obraz Jarka Kuropatwińskiego jest w pełni oryginalny, nie jest on remakiem kultowego filmu Alana Parkera z 1982 roku. Film opowiada polską historię na drodze do wolności, posługując się własną stylistyką.

Zob. także tutaj:
http://www.echoesproject.eu/pl/the-wall
www.facebook.com/echoesproject.eu
https://www.youtube.com/channel/UC7sd3OFvIatv-Uc3R5A2lmA/videos?view_as=subscriber

Wykonawcy: The Echoes Project, chór dziecięcy Mała Formacja Chóralna pod dyr. Izabeli Cywińskiej – Łomżyńskiej, kier. muzyczne Tymon Czerwiński, kier. artystyczne i reżyseria widowiska i filmu Jarek Kuropatwiński, operator https://www.facebook.com/pg/echoesproject.eu/events/?ref=page_internal#filmu live Jarek Piskozub
Kinoteatr ADRIA ul. Toruńska 30

Bilety w przedsprzedaży: 90 zł
https://biletyna.pl/koncert/The-Wall-Show/Bydgoszcz
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/46403/Bydgoszcz/The+Wall+Show/ https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/the-wall-show/#_=_

 

Serdecznie pozdrawiam

 

 

Dr Jarosław Kuropatwiński

radca prawny

Konsul Honorowy

Republiki Federalnej Niemiec w Bydgoszczy