Cailee Spaeny z nominacją do Złotego Globu za rolę w filmie - Priscilla! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Cailee Spaeny z nominacją do Złotego Globu za rolę w filmie - Priscilla!

Materiały promocyjne Best Film
 
Cailee Spaeny otrzymała nominację do Złotego Globu dla Najlepszej aktorki w dramacie za rolę w filmie „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. To pierwsza nominacja do tej nagrody w karierze tej młodej i utalentowanej aktorki. Nominacja nas nie zaskakuje, bowiem w „Priscilli” fantastyczna Cailee Spaeny błyszczy w każdym niemal kadrze! Rola żony gwiazdy rock-and-rolla stała się dla niej kluczem do aktorskiej ekstraklasy. Zwycięzców Złotych Globów poznamy 7 stycznia.

Scenariusz „Priscilli”, autorstwa Sofii Coppoli, powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley i Sandry Harmon. Ekranowej Priscilli, jako Elvis partneruje równie świetny Jacob Elordi – gwiazda obsypanego nagrodami serialu Euforia.

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Prosili Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.

To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

Film w kinach od 9 lutego.
 
Download images