DARZ BÓR Z TUCHOLI - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

DARZ BÓR Z TUCHOLI

Materiał: osirtuchola.pl

Jesień rządzi się swoimi prawami i pewne było, że prędzej czy później, nadejdzie taki bieg, w którym nie tylko przygotowanie i dyspozycja zawodników decydować będą o końcowych wynikach.  VIII Bieg św. Huberta, to niewątpliwie właśnie takie zawody, w których karty, jak w wielu innych biegach rozgrywanych w Polsce w ten weekend, rozdawała pogoda. Po siedmiu latach meteorologicznie ”tłustych”, przyszedł rok prawdziwie „chudy”. Ponad 400 uczestników zgromadzonych na starcie Hubertusa i Rajdu Nordic Walking,  zmagało się w ostatnią sobotę października z zimnem, deszczem i wiatrem.  Taka pogoda sprawia, że wszystko może się posypać, zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej. Na szczęście biegacze to nie tylko twardziele, ale również niezwykle optymistycznie usposobiona społeczność, która na wszelkiego rodzaju przeciwności, reaguje z jeszcze większą determinacją i sportowym zaangażowaniem.

Nie inaczej  było w Tucholi. Mało kto narzekał na trudne warunki biegowe, na przenikliwy chłód, zimny okrutnie deszcz i potworny wiatr, wiejący bezczelnie prosto w twarz. To wszystko przestawało się liczyć w momencie, kiedy na szyi zawodników lądował medal, będący nagrodą za ogromny wysiłek, jaki trzeba było ponieść, by zmierzyć się z 15 kilometrową trasą. Do tego ciepła hala widowiskowo – sportowa, gdzie usytuowana była meta, i znakomita w niej panująca atmosfera, szybko pozwalała zapomnieć o biegowych trudach. Dodatkowej energii dodawał gorący myśliwski bigos, no i Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych, działająca przy Technikum Leśnym w Tucholi, która swoim koncertem rozgrzała, nawet tych najbardziej przemarzniętych zawodników. Akcentów leśnych i myśliwskich zresztą było co nie miara. Kilku młodych sokolników Technikum Leśnego prezentowało sokoły, natomiast sygnaliści, nagradzali sygnałami myśliwskimi wszystkich dekorowanych zawodników podczas uroczystości zakończenia biegu.

Niesprzyjająca aura, większych kłopotów nie sprawiła zwycięzcy VIII Biegu św. Huberta, Kenijczykowi, Boniface Wambua Nduva, który w 49 minut i 48 sekund uporał się i z pogodą, i z dystansem.  Półtorej minuty za zwycięzcą, na mecie zameldował się zwycięzca piątej edycji, Dawid Klaybor  (0:51:28), a trzeci rezultat uzyskał reprezentujący GKS Fabianki, Kamil Poczwardowski (0:51:58).

Pierwsza z pań, która przecięła linię mety, to zawodniczka MKS Chojniczanka 1930, Barbara Łącka (1:05:22). Druga natomiast na mecie pojawiła się Jolanta Gurna z TKKF Kolejarza Bydgoszcz (1:07:26), a na trzecim stopniu podium stanęła torunianka, Karolina Dąbrowska (1:11:53).

W ramach Biegu św. Huberta rozegrano również V Mistrzostwa Polski Myśliwych oraz II Mistrzostwa Polski Leśników na 15 km.

Natomiast naszybsi leśnicy to: Zbigniew Ostrowski, Łukasz Pulkowski i Grzegorz Kropidłowski.

Wśród myśliwych najszybciej biegali:

 

 

Towarzyszący od początku biegowi, VIII Rajd Nordic Walking, zakończył się zwycięstwem faworytów w swoich kategoriach, Agnieszki Mieleckiej i Franciszka Trzcińskiego.

 

I tak oto VIII Bieg św. Huberta przeszedł do historii. Wszystkim, którzy przybyli do Tucholi serdecznie dziękujemy, i oczywiście już zapraszamy na kolejne edycje Hubertusa.

Poniżej prezentujemy kilkaset zdjęć z sobotniej rywalizacji.

FOTKI

Darz bór, pozdrawiam wszystkich

Darek Siciński