Daty, daty, daty: 20 sierpnia – 26 sierpnia - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Daty, daty, daty: 20 sierpnia – 26 sierpnia

Do naszego cyklu wybraliśmy oczywiście tylko takie wydarzenia, których znana jest nam ich data dzienna. Jeżeli ktoś z grona Naszych Czytelników dysponuje ciekawą datą, którą chciałby na naszej stronie zaprezentować, to zapraszamy do współpracy.

6 lat temu, 24 sierpnia 2012 roku, w Tucholi rozpoczęło się trzydniowe Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców. Głównym organizatorem było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tucholi. Dotychczas takie spotkania na terenie Polski odbyły się dwukrotnie, w Krakowie i w Tucholi.

Podczas przygotowania materiału korzystaliśmy z wielu dostępnych źródeł, w tym z monografii Tucholi: „Tuchola Od pradziejów do współczesności” pod redakcją Włodzimierza Jastrzębskiego i Jerzego Szwankowskiego, „Wybitni, Niepospolici, Zasłużeni Znani i nieznani, czasami zapomniani przedstawiciele regionu” Marii Ollick , „Historycznego notatnika proboszcza tucholskiego” ks. Jana Lichosyta, „Rzemiosło Tucholskie na przestrzeni wieków” Wacława Kozłowskiego i "Lubiewo wczoraj i dziś" ks. dr Zygmunta Iwickiego