Daty, daty, daty: 22 kwietnia – 28 kwietnia - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Daty, daty, daty: 22 kwietnia – 28 kwietnia

Do naszego cyklu wybraliśmy oczywiście tylko takie wydarzenia, których znana jest nam ich data dzienna. Jeżeli ktoś z grona Naszych Czytelników dysponuje ciekawą datą, którą chciałby na naszej stronie zaprezentować, to zapraszamy do współpracy.
Zdjęcie ze strony: kesowo.pl
7 lat temu, 23 kwietnia 2012 roku, w wieku 91 lat i w 62 roku kapłaństwa zmarł ks. Józef Swobodziński, kanonik honorowy, emerytowany proboszcz parafii Jeleńcz - Kęsowo. Na wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego został patronem Zespołu Szkół w Kęsowie.
 
http://kesowo.pl/images/kaninik.jpg
Podczas przygotowania materiału korzystaliśmy z wielu dostępnych źródeł, w tym z monografii Tucholi: „Tuchola Od pradziejów do współczesności” pod redakcją Włodzimierza Jastrzębskiego i Jerzego Szwankowskiego, „Wybitni, Niepospolici, Zasłużeni Znani i nieznani, czasami zapomniani przedstawiciele regionu” Marii Ollick , „Historycznego notatnika proboszcza tucholskiego” ks. Jana Lichosyta, „Rzemiosło Tucholskie na przestrzeni wieków” Wacława Kozłowskiego i "Lubiewo wczoraj i dziś" ks. dr Zygmunta Iwickiego