Daty, daty, daty: 8 lipca – 14 lipca - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Daty, daty, daty: 8 lipca – 14 lipca

Do naszego cyklu wybraliśmy oczywiście tylko takie wydarzenia, których znana jest nam ich data dzienna. Jeżeli ktoś z grona Naszych Czytelników dysponuje ciekawą datą, którą chciałby na naszej stronie zaprezentować, to zapraszamy do współpracy.

108 lat temu, 12 lipca 1911 roku, w Opolu urodził się Kajetan Bągorski , niestrudzony, ofiarny działacz sportowy i szkoleniowiec, sędzia lekkoatletyczny klasy międzynarodowej, działacz LZS. Zmarł 18 IV 1989, spoczywa na cmentarzu parafialnym w Tucholi.

99 lat temu, 12 lipca 1920 roku, po przejęciu wszystkich urzędów w Tucholi przez władze polskie, sporządzono pierwszy protokół Rady Miejskiej w języku polskim.

19 lat temu, 8 lipca 2000 roku,  do Tucholi przybył urzędujący wówczas prezydent RP Aleksander Kwaśniewski

3 lata temu, 12 lipca 2016 roku, trzy lampy skierowane zostały na kościół parafialny w Raciążu. Oświetlenie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu gminy Tuchola
http://reporter-24.pl/wiadomosc/od-dwoch-tygodni-kosciol-w-raciazu-jest-oswietlony

Podczas przygotowania materiału korzystaliśmy z wielu dostępnych źródeł, w tym z monografii Tucholi: „Tuchola Od pradziejów do współczesności” pod redakcją Włodzimierza Jastrzębskiego i Jerzego Szwankowskiego, „Wybitni, Niepospolici, Zasłużeni Znani i nieznani, czasami zapomniani przedstawiciele regionu” Marii Ollick , „Historycznego notatnika proboszcza tucholskiego” ks. Jana Lichosyta, „Rzemiosło Tucholskie na przestrzeni wieków” Wacława Kozłowskiego i "Lubiewo wczoraj i dziś" ks. dr Zygmunta Iwickiego